3 edycja „Biegu po Stefana” w LO Krościenko n.D.

W piątek, 14 czerwca, Samorząd Uczniowski, na czele z panią Anną Dudek, po raz trzeci zorganizował grę terenową „Bieg po Stefana”. Wyzwanie podjęło w tym roku 7 drużyn: ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku, szczawnickiej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz reprezentanci naszego LO.

Uczestnicy gry swoje zmagania rozpoczęli w budynku szkoły, gdyż tam ukryte były mapki Krościenka oraz cenne wskazówki. Trasa gry wiodła ulicami Krościenka i nie była wcale łatwa. Na uczestników czekało pięć zadań. Sprawdzały one umiejętność współpracy oraz determinację ekip. Uczestnicy musieli wykazać się również dużym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie. Jak co roku na odważnych czekała tyrolka przez Dunajec w Parku Linowym Adventure Sky. Uczestnikom nie był straszny lejący się z nieba żar. Wszyscy bezpiecznie dotarli do mety w Karczmie Dunajec w Krościenku. Tradycyjnie czekał tam na nich posiłek regeneracyjny - orzeźwiające lody oraz pyszne kiełbaski z ogniska. Najlepsze ekipy otrzymały nagrody rzeczowe. W tym roku w kategorii gości bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Krościenku, natomiast w kategorii Liceum wyłoniono aż dwóch zwycięzców- drużyny „ Wiecznie młodzi” oraz „2AB”. Organizatorzy dziękują sponsorom: Gminnej Spółdzielni Krościenko, Arenie Narciarskiej Jaworki, Firmie Mountain Touch ze Szczawnicy, Karczmie Dunajec, masarni „Zdrój” z Nowego Sącza, Parkowi Linowemu Adventure Sky z Krościenka oraz Restauracji „Bacówka” z Jaworek.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w jeszcze większym gronie.

Weronika Błażusiak