Pożegnania nadszedł już czas

6.05.2019

Uroczyste zakończenie nauki klas trzecich

 W piątek, 26 kwietnia, w naszym Liceum miało miejsce uroczyste zakończenie nauki klas trzecich. Rano absolwenci uczestniczyli w uroczystej mszy św. w starym kościele w Krościenku. Następnie cała społeczność naszej szkoły spotkała się w sali gimnastycznej, by pożegnać tegorocznych maturzystów.
Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor naszego LO, Pan Robert Dębski, w swoim przemówieniu ze wzruszeniem wspominał chwile spędzone z abiturientami- bale, wycieczki, lekcje, konkursy… Życzył im również powodzenia na najważniejszym w ich życiu egzaminie - maturze. W trakcie akademii trzecioklasiści przekazali sztandar na ręce swoich młodszych kolegów z klasy II i po raz ostatni oddali hołd symbolowi szkoły. Uroczystość pożegnania klas trzecich, to doskonała okazja do nagrodzenia uczniów za wyniki w nauce. Świadectwa z paskiem w klasie IIIA otrzymali : Agata Sopata, Edyta Dyda, Jakub Kordeczka, Oliwia Matyszok, Honorata Oleś, Kinga Ligas oraz Kinga Tarchała, natomiast w klasie IIIB: Dominika Drążek i Katarzyna Cepuch. Bardzo podniosłym momentem było uhonorowanie Dominiki Drążek tytułem „Primus inter Pares”,- najważniejszym wyróżnieniem, które przyznaje się absolwentom naszej szkoły za wybitne osiągnięcia w nauce oraz innych dziedzinach. Z tej okazji Pan Dyrektor wspólnie z wychowawczynią klasy, Panią Anną Dudek, wręczyli Dominice Medal 70– lecia Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n.D. W trakcie akademii uhonorowano również sportowców: Izabelę Rżońcę, Patrycję Dydę, Martynę Hurkałę , Kacpra Kurnytę, Dawida Polaka oraz Witolda Gabrysia. Na zakończenie części oficjalnej maturzyści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas II pod kierunkiem wychowawczyń - Pani Elżbiety Wójcik i Pani Wandy Mikołajczyk. W jej trakcie zostały przedstawione w sposób niezwykle humorystyczny uroki studenckiego życia. Maturzyści przeszli również ekspresowy kurs przygotowawczy na studia, a za swoje zasługi w licznych kategoriach zostali uhonorowani „Stefanami” Po tym krótkim sprawdzianie jesteśmy przekonani, że nasi absolwenci są doskonale przygotowani do pełnienia zaszczytnej roli studenta.
Wszystkim abiturientom życzymy zdania egzaminu dojrzałości!

Fotorelacja

 

 

.