Dzień Otwarty już za nami

26.04.2019

Moc atrakcji - Dzień Otwarty w naszej szkole

 W czwartek, w naszym LO, panował gwar o wiele większy, niż zwykle. A to za sprawą odwiedzających nas gimnazjalistów i uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy wzięli udział w Dniu Otwartym. Przygotowaliśmy dla nich grę edukacyjną. W trakcie jej rozwiązywania czekały na naszych gości różnorodne zadania związane z ofertą edukacyjną „Żeromskiego”. Wędrując od sali do sali, musieli zmierzyć się z zadaniami matematycznymi, fizycznymi, językowymi, laboratoryjnymi, samorządowymi, artystycznymi oraz sportowymi. Należy nadmienić, że nie były one wcale łatwe, a ich rozwiązywanie pomagało w przyswojeniu wiedzy potrzebnej każdemu licealiście. Za poprawne wykonanie polecenia, na specjalnym bilecie, który otrzymali przy wejściu, była przybijana pieczątka z jedną literą nazwiska patrona naszego LO. Gdy wszystkie osiem łamigłówek zostało rozwiązanych, gracz mógł udać się do sklepiku, gdzie czekała na niego słodka niespodzianka oraz drobne upominki związane z Liceum. Dzień Otwarty był doskonałą okazją do przybliżenia przyszłym licealistom oferty naszej szkoły.

Weronika Błażusiak

Fotorelacja