Akcja sprzątania dawnego żydowskiego cmentarza

11.04.2019

Porządkowanie i zajęcia na Kirkucie

 

Wiosna, to czas porządków, dlatego również i nasi uczniowie klas I zabrali się za sprzątanie. Dnia 10 kwietnia przeprowadziliśmy akcję sprzątania dawnego żydowskiego cmentarza. Podjęcie akcji sprzątania związane jest z patronatem Liceum nad tym miejscem, oaz z udziałem uczniów klasy I b w programie edukacyjnym „Ciemności Kryją Ziemię”.
Praca nie była łatwa, zima, ostatnie wichury zrobiły swoje. Uczniowie nie mieli prostego zadania. Plewienie, grabienie, wycinanie, mycie, zamiatanie i wynoszenie - oto zakres działań, których się podjęli. Efekt po trzygodzinnych pracach był niesamowity. Kto nie wierzy, niech sam się wybierze i zobaczy. Zmęczeni, ale uśmiechnięci i usatysfakcjonowani uczniowie, udali się do liceum na „posiłek regencyjny” – pizzę. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o kirkucie, ale również o ostatnich wyjazdach do Markowej, Bełżca i Warszawy. Zajęcia były połączeniem przyjemnego z pożytecznym oraz edukacji z aktywnością fizyczną.

PODZIĘKOWANIA:
oczywiście dla uczestniczących uczniów – byliście wspaniali i wykonaliście „kawał dobrej roboty”, dla absolwenta Pana Jakuba Dydy za pomoc przy pracach, dla Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem za wywóz odpadów. Do podziękowań i wyrazów zachwytu dołącza się Dariusz Popiela „…Niesamowite”

Dziękuję
Żeromski

Fotorelacja