Kolejne sukcesy naszych uczniów

1.03.2019

Geograficzne zmagania olimpijskie....

 Start w Olimpiadzie Geograficznej jest inspirującym doświadczeniem, ćwiczeniem erudycji i umiejętności logicznego myślenia. Dzięki udziałowi w konkursie uczeń ma możliwość rozwinąć się intelektualnie, poznać swoje siły i wzmocnić charakter. Nagrodą jest uzyskanie najwyższych ocen szkolnych z geografii, lepsze przygotowanie do matury, start w kolejnym etapie i być może zdobycie tytułu finalisty czy laureata.


Jakub Kordeczka z klasy III A zakwalifikował się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii, której drugi etap odbył się w lutym w Krakowie. Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w Akademii Górniczo Hutniczej z pominięciem procedury rekrutacyjnej. To był świetny trening dla Kuby, który w tym roku zdaje maturę z geografii i być może zainteresuje go któryś z kierunków studiów na tej uczelni. Życzymy Kubie powodzenia w finale!

W lutym Sylwia Ptak z klasy II A reprezentowała LO Krościenko im. S. Żeromskiego w II etapie okręgowym XLV Olimpiady Geograficznej w Krakowie. Nasza zawodniczka dzielnie rywalizowała z uczniami z najlepszych małopolskich szkół ponadgimnazjalnych. Podczas zawodów, uczennica wraz z opiekunem olimpiady W. Mikołajczyk uczestniczyła także w zwiedzaniu ścieżki dydaktycznej: „Krótka historia Ziemi Obiecanej”, poznając historię i środowisko geograficzne Nowej Huty. Gratulujemy Sylwii, że odważyła się podjąć wyzwanie, przygotowała się do etapu okręgowego i liczymy na start w przyszłym roku.

nauczyciel geografii : Wanda Mikołajczyk