TVN i Dariusz Popiela w Naszym LO

27.02.2019

Dariusz Popiela znów u nas.

 Jeśli w naszej szkole jest jeszcze ktoś, kto nie wie, kim jest Dariusz Popiela , to przypomnę krótko - polski, utytułowany kajakarz górski, zdobywca wielu trofeów w kategorii K-1, olimpijczyk z Pekinu 2008. https://www.facebook.com/dariusz.popiela/ W 2018 roku zakończył studia prawnicze i obronił pracę magisterką na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Wszystkie te informacje można znaleźć bez problemu w Internecie. Ale Pan Darek to też historyk pasjonat, zajmujący się naszą historią lokalną z największym naciskiem na historię Żydów. Poznaliśmy go przy okazji realizacji projektu „Ludzie nie liczby” https://www.facebook.com/LudzieNieLiczby/ , w który zaangażowali się uczniowie naszej szkoły – praca na kirkucie, zajęcia wyjazdowe w Bełżcu oraz poszukiwanie informacji o historii Żydów w Krościenku. Projekt został zakończony odsłonięciem pomnika i przejęciem patronatu nad cmentarzem przez Nasze Liceum i Szkołę Podstawową Nr 2 w Krościenku. Wzajemne podziękowania zakończyły naszą współpracę. Jednak Darek z uporem sportowca, cały czas chce więcej i realizuje kolejne projekty proponując nam, angażując nas w nowy projekt: „Ciemności Kryją Ziemię”, organizuję ponownie (darmową) edycję zajęć historycznych w Bełżcu, spotykając się z naszymi uczniami. 

Dzisiaj odwiedził nas po raz kolejny w celu wręczenia dyplomu uznania dla Liceum, ale głównie, w celu podziękowania uczestnikom projektu. Mimo późnej pory i niewielkiej ilości czasu na przygotowanie, udało się zebrać reprezentację zaangażowanych w projekty uczniów. Dużym wyróżnieniem i docenieniem dla naszej szkoły był fakt, że Darek Popiela odwiedził nas wraz z ekipą telewizyjną TVN-u. Radość ze spotkania z Dariuszem przeplatała się z zaskoczeniem i zaciekawieniem, jak wygląda praca profesjonalnej ekipy filmowej (trochę się to różni niż efekt końcowy, gotowy materiał emitowany w telewizji) – duble, klapsy itp.
Było to spore wyróżnienie dla naszych uczniów – aktywnych uczestników projektów historycznych i dla Naszego Liceum, móc wziąć udział w nagrywaniu reportażu ogólnopolskiej telewizji. Przewidywana emisja w Dzień Dobry TVN sobota, godz. 9,00 – 11,00
Na koniec – Darku dziękujemy Ci bardzo, że pojawiłeś się w życiu naszego Liceum. Swoją osobą - pasją zarażasz i motywujesz uczniów do stawiania wyżej poprzeczki, spełniania marzeń, poszukiwania wiedzy… Nie ustawaj w tych działaniach.

„Żeromski”

Fotorelacja