04.03.2014

Gdzie studiować? Uniwersytet Jagielloński zaprasza

W poniedziałek 3. marca 2014 roku klasa 3c wraz z wychowawczynią uczestniczyła w Dniu Otwartym na Uniwersytecie Jagiellońskim,  najlepszej i najstarszej uczelni w Polsce.

Oferta kierowana do tegorocznych abiturientów szkół średnich wyglądała bardzo atrakcyjnie: wykłady otwarte, prezentacje poszczególnych wydziałów, spotkania z wykładowcami i studentami, stoiska wydziałów i organizacji studenckich, odpowiedzi na nurtujące pytania oraz rozwianie wszelkich wątpliwości w temacie: "studia – najlepsze młodzieńcze lata", "jak może wyglądać moja przyszłość?".

I tak właśnie było. W nowoczesnej sali Auditorium Maximum, gdzie odbywał się Dzięń Otwarty, z uwagą i wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy m.in. wykładu prof. dr. hab. Józefa Wójcikiewicza "Kryminalistyka na usługach Wielkiego Brata". Przy stoiskach 15. wydziałów UJ można było porozmawiać ze studentami i pracownikami naukowymi oraz uzyskać informację i otrzymać materiały o 120 kierunkach oferowanych przez uczelnię. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w dwudziestominutowych prezentacjach poszczególnych wydziałów. Towarzyszyły im interesujące pokazy. Ponadto każdy uczestnik otrzymywał upominki i  gadżety. Warto było zapoznać się z ofertą przygotowaną przez UJ, bo dzięki temu łatwiej nam będzie podjąć decyzję o kierunku i miejscu dalszego kształcenia.

Agata Sydoriak, Iwona Bąk, Katarzyna Tokarczyk kl. 3c