Zwycięstwo naszych uczniów

27.11.2018

Międzynarodowy Turniej w Spiskiej Starej Wsi

 Dnia 23 listopada 2018 roku siatkarska reprezentacja dziewcząt i chłopców naszego Liceum wraz z nauczycielem w-f Barbarą Morawczyńską wyjechała na Słowację, aby, po raz kolejny, uczestniczyć w Międzynarodowym Turnieju w Spiskiej Starej Wsi. Rozgrywki od 2017 roku odbywają się ku pamięci zmarłego Ladislawa Eliasa, nauczyciela spiskiej szkoły, który był inicjatorem kontaktów sportowych z naszą szkołą, przyjacielem młodzieży słowackiej i polskiej. 

Po krótkiej akademii rozpoczęły się rozgrywki. Wzięły w nich udział trzy drużyny dziewcząt oraz cztery chłopców. Świetnie spisały się nasze siatkarki zajmując pierwsze miejsce. Chłopcy pomimo ciężkiej walki ostatecznie uplasowali się na trzecim miejscu. Najlepszą zawodniczką turnieju została kapitan naszej drużyny dziewcząt Izabela Rzońca. Wpływ na dobre wyniki miała również obecność oraz doping byłej nauczyciel w-f Urszuli Malinowskiej, która przez wiele lat współpracowała i przygotowywała naszych sportowców do rywalizacji ze Słowacją.

Dziewczyny:
1 miejsce – LO Krościenko n/D
2 miejsce – Gimnazjum Spiska Stara Wieś
3 miejsce – Absolwentki Gimnazjum Spiska Stara Wieś

Chłopcy:
1 miejsce – Old Boy Spiska Stara Wieś
2 miejsce - Absolwenci Gimnazjum Spiska Stara Wieś
3 miejsce – LO Krościenko n/D
4 miejsce - Gimnazjum Spiska Stara Wieś

Barbara Morawczyńska, nauczyciel w-f

Fotorelacja