„Nieskończenie niepodległa”

16.11.2018

Uroczysta akademia z okazji 11 listopada

„Nieskończenie niepodległa”- to hasło uroczystej akademii z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. .

Składały się na nią wiersze o tematyce patriotycznej i pieśni w wykonaniu szkolnego chórku, w którego skład weszły: Maria, Iwona, Alicja, Julka, Karolina oraz Zuzia. W repertuarze znalazły się również partie solowe śpiewane przez Karolinę, Zuzannę oraz Wiktorię. Wykonawcom na gitarach akompaniowali Piotr oraz Filip. W tym roku nasze świętowanie przybrało wyjątkowy, bardzo uroczysty charakter, a to za sprawą życzeń dla Niepodległej napisanych specjalnie na 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości przez uczniów Liceum. Były one czytane przez Małgosię oraz Kasię. Akademię prowadziła Zuza z kl. II B. Całość nadzorowała Pani Edyta Barnaś, pod której czujnym okiem uczniowie przygotowali swój występ.

Następnie Pan Dyrektor podziękował osobom, które zaangażowały się w obchody rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości: Pani Dyrektor Elżbiecie Wójcik, która wspólnie z klasą IA przygotowała iluminację na 100 – lecie odzyskania niepodległości, klasie IB, która razem z wychowawczynią Panią Edytą Barnaś uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia Krzyża Legionistów na szczawnickim cmentarzu, Wiktorii Wąchale ( oprawa wokalna szczawnickich uroczystości), Dominice Salamon (oprawa muzyczna- szczawnicka Orkiestra Dęta), uczniom reprezentującym szkołę w poczcie sztandarowym- Łukaszowi Wolskiemu, Szymonowi Plewie, Alinie Węglarz, oraz Sylwii Ptak. Wyróżnił również uczniów, którzy reprezentowali „Żeromskiego” w czasie szczawnickiego Biegu Niepodległości: Julię Rusnarczyk, Gabrysię Wolską, Annę Pasek, Alinę Węglarz, Filipa Salamona, Arkadiusza Głuca oraz Panią Barbarę Morawczyńską, która sprawowała opiekę nad uczniami.

Pani Dyrektor Elżbieta Wójcik wręczyła również Stypendia Fundacji św. Mikołaja jedenastu zdolnym i zaangażowanym społecznie uczniom (głównie z kl. IIA).

/W. Błażusiak/

Fotorelacja