Kolejne stypendia rozdane

20.11.2018

Stypendyści na start!

Fundacja św. Mikołaja po raz kolejny przyznała stypendia uczniom naszego liceum, którzy w minionym roku szkolnym wykazali się zaangażowaniem na rzecz środowiska oraz uczestniczyli w wielu imprezach okolicznościowych na terenie naszej szkoły. Były to zarówno wydarzenia związane z podnoszeniem poziomu wiedzy, jak olimpiady i konkursy, jak również wydarzenia związane z życiem szkoły: akademie, imprezy charytatywne, imprezy sportowe oraz zbiórki publiczne. Ważnym elementem stanowiącym o przyznaniu stypendium jest również zaangażowanie ucznia w prace na rzecz środowiska. Nasi stypendyści poświęcali swój wolny czas uczestnicząc w wielu imprezach środowiskowych, koncertach, występach zespołów regionalnych, scholii parafialnej, czy pomagając w opiece nad dziećmi w ochronce. To tylko nieliczne z ich działań, a było ich znacznie więcej, niektóre z nich tak spektakularne, jak oddanie włosów na rzecz fundacji „Rak’n Roll”. Warto nadmienić, że uczestnicząc w życiu społecznym, nie wolno zaniedbać obowiązku związanego z nauką własną. Każdy stypendysta musiał wykazać się średnią ocen na koniec roku, co najmniej 4.0. Wielu z nich znacznie ją przekroczyło, uzyskując średnią ocen ponad 5. Wysokość stypendium, to kwota od 1500 do 2500 zł na rok.

W dniu 14 listopada, na uroczystej akademii, zostały wręczone dyplomy tegorocznym stypendystom. Są to: Gabriela Wolska z klasy I b oraz Julia Niewiadoma, Sylwia Ptak, Dominka Salamon, Filip Salamon, Alina Węglarz, Anna Koza, Maria Janczura, Julia Zborowska, Julia Jurkowska i Szymon Potaśnik z klasy II a.
Wszystkim stypendystom, a zarazem wolontariuszom św. Mikołaja serdecznie gratuluję i życzę wielu ciekawych pomysłów do realizacji w tym roku szkolnym oraz dalszego rozwijania własnych pasji i spełniania marzeń.


Koordynator Stypendialny Fundacji św. Mikołaja w szkole Elżbieta Wójcik

Fotorelacja