17.11.2018

Obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w ramach programu
„ Otwarta firma” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

W dniach 12-18 listopada uczniowie Liceum S. Żeromskiego w Krościenku n. D. biorą udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości obchodzonym jednocześnie w 160 krajach. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. W ramach programu „Otwarta firma” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości odbywają się w naszej szkole spotkania z konsultantami różnych instytucji i firm. Dzięki ciekawym zajęciom, prowadzonym przez osoby ze środowiska biznesu i instytucji wspierających przedsiębiorczość uczniowie mają możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat ekonomii w praktyce oraz lepiej przygotować się do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym i planowania swojej ścieżki edukacyjnej.

Wanda Mikołajczyk