Obchody Odzyskania Niepodległości w Szczawnicy

Tradycją naszej szkoły jest udział uczniów, nauczycieli i oczywiście Pocztu Sztandarowego w obchodach Odzyskania Niepodległości w Szczawnicy. Tym bardziej w dniu 100 rocznicy. Uroczystości miały wyjątkowo podniosły przebieg. Przemówienie burmistrza, pieśni patriotyczne, recytacja poezji, apel poległych. Centralnym punktem programu było odsłonięcie tablicy poświęconej Szczawniczanom walczącym o niepodległość. Wśród wielu delegacji również my złożyliśmy wieniec dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
Nie zabrakło też naszych uczniów wśród przygotowujących oprawę artystyczną: wokalną - Wiktoria Wąchała, muzyczną - Dominika Salamon, w ramach orkiestry dętej w Szczawnicy. Oczywiście nie mogło też zabraknąć przedstawicieli mediów - Weroniki Błażusiak (która zresztą brała udział we wszystkich imprezach rocznicowych). Dziękuję za zaangażowanie i udział w uroczystościach.
To niezwykłe, że jest nam dane być świadkami i uczestnikami wielu wydarzeń i inicjatyw upamiętniających to święto i że możemy dumnie, w pokoju, asystować sztandarowi naszej szkoły.