6.11.2018

"Poznawaj świat zdrowo ..."

W dniach 22-24. października odbyła się wycieczka do Gołkowic Górnych. Miała ona miejsce w ośrodku wypoczynkowym JordaNova i była organizowana w ramach projektu we współpracy z UP "Poznawaj świat zdrowo – Zdrowy styl życia ucznia warunkiem efektywności w nauce i wzrostu kompetencji". Na miejsce dojechaliśmy autobusem. W pierwszym dniu zajęcia zaczęły się od gry dydaktycznej na temat przyrody w życiu człowieka. Odbył się także wykład na temat zdrowego stylu życia oraz warsztaty jak rozpoznać, gdzie się znajdujemy. W kolejnym dniu byliśmy na zajęciach terenowych u bartnika sądeckiego oraz na wykładzie na temat powstawania chleba. Zajęcia praktyczne polegały na gotowaniu i przygotowaniu zdrowych posiłków. W ostatnim dniu miały miejsce zajęcia w terenie na temat przetrwania w lesie bez zapasów żywnościowych. Uczniowie bardzo zadowoleni i bogaci o nową wiedzę wspólnie stwierdzili, że wycieczka była udana, mimo że pogoda nie zachęcała na jakikolwiek wyjazd. Zajęcia prowadzone były w bardzo ciekawy i profesjonalny sposób. Dzięki wykładom zrozumieliśmy, jak ważne jest zdrowe odżywianie i że warto prowadzić zdrowy styl życia.

Uczniowie klasy Ia