Wycieczka integracyjna

12.09.2018

Z życia klasy I B

12 września godzina 9:00-zbiórka: pani Edyta Barnaś i uczniowie: Ania N., Roksana P, Gabrysia W, Wiktoria U., Szymon P., Marzena R., Karolina S., Karolina K., Małgosia K., Małgosia M., Wiktoria W., Basia M. Ania Ś., Amelka K., Klaudia oraz Sylwia M. Wszyscy obecni.

Rozpoczynamy swoją pierwszą klasową wycieczkę. Przy wsparciu pani pedagog oraz naszej wychowawczyni- pani Barnaś, jedziemy 15 km od naszej szkoły. Cel: Jaworki- Wąwóz Homole- Kamienne Księgi- Bukowinki- Rezerwat Zaskalskie- cerkiew/kościół pod wezwaniem . św. Jana Chrzciciela. Idąc malowniczą trasą w Małych Pieninach podziwiamy wysokie ściany wapienne i nasłuchujemy szumu Kamionki. Od początku towarzyszą nam wspaniałe humory i równie piękna pogoda!

Pierwszy postój to Kamienne Księgi- tam słuchamy legendy Łemków, odkrywającą tajemnicę tego miejsca i robimy pierwsze fotki, aby upamiętnić wspólne chwile. Chwilka przerwy i wyruszamy dalej. Naszym oczom ukazują się zalane słońcem Bukowinki. To tu spędzamy nasz czas: dzięki zajęciom integracyjnym poznajemy się nawzajem- zawieramy znajomości na kolejne trzy lata, poznajemy swoje pasje, zainteresowania, cechy charakteru i jemy pyszne kiełbaski z grilla.

Około godziny 13:00 zjeżdżamy koleją linową i zmierzamy w kierunku centrum Jaworek, skąd udajemy się do kościoła, będący najpiękniejszą i najbardziej urokliwą budowlą sakralną znajdującą się na terenie Pienin. Naszą uwagę przykuwa zabytkowy ikonostas, który kilka lat temu odrestaurowano. Dowiadujemy się również o jedynej w swoim rodzaju atrakcji dawnej cerkwi- otóż jest ona schronieniem dla najmniejszego nietoperza w Polsce- podkowca małego. Następnie wsiadamy do busa i udajemy się w drogę powrotną do Krościenka.

I to by było na tyle- nasze pierwsze udane spotkanie klasowe dobiegło końca, ale wiemy, że nie będzie ono ostatnim! Póki co, pozostały niesamowite wrażenia, na twarzach uśmiechy od ucha do ucha i jesteśmy gotowi do działania- do kreowania swojej trzyletniej licealnej przygody!

Fotorelacja

Anna Nieć