VI Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji przeszło do historii

22.06.2018

 „Nic nie jest stracone, skończone też nie, gdy droga przed tobą, a ty jesteś w tle…”

     Fragment wiersza Edwarda Stachury stał się inspiracją dla scenariusza uroczystości pożegnania III klasy VI Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji, które gościliśmy w murach naszej szkoły przez 8 lat. Wykształciliśmy ponad 50 absolwentów, otwierając przed nimi drogę dalszego kształcenia. Rokrocznie absolwenci naszego gimnazjum zdobywali najwyższe wyniki na poziomie gminy, powiatu i województwa na Egzaminach Gimnazjalnych, które były zwieńczeniem ich trzyletniej edukacji. Również w tym roku szkolnym nasi absolwenci znaleźli się na szczycie listy wyników z egzaminu. Jest to zasługą nie tylko ich samych, ale również wszystkich uczących w gimnazjum nauczycieli, za co serdecznie im dziękuję.

   Program artystyczny, przygotowany przez klasę Ib, wspierany wokalnie przez szkolny chór, miał niezwykle sentymentalny i nostalgiczny charakter. Wykonywane przez recytatorki: Weronikę Marciszewską, Gabrysię Kacik i Iwonę Gołdyn utwory, nawiązywały w swojej treści do odpowiedzi na pytania, czym jest nasze życie, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie znaczenie mają w naszym życiu czas i ludzie, których spotykamy na drodze życia.
    W uroczystości wzięli udział rodzice absolwentów, a wręczone przez nich kwiaty były symbolem nie tylko pożegnania, ale przede wszystkim podziękowania za pracę nauczycielom i pracownikom szkoły.

    Poważny nastrój uroczystości został złagodzony w części artystycznej, w której uczniowie klasy Ib zaprezentowali bajkę o Kopciuszku w bardzo skróconej, aczkolwiek wesołej interpretacji. Na uznanie zasługują wszyscy aktorzy biorący udział w przedstawieniu: Karolina Mikłusiak, Klaudia Dragosz, Kasia Kordeczka, Iwona Gołdyn, Piotr Jandura i Łukasz Wolski oraz prowadzący całą uroczystość: Zuza Sieczka i Mateusz Zaporski.

Serdecznie gratuluję i dziękuję za ośmioletnią współpracę wszystkim nauczycielom, którzy przyczyniali się rokrocznie do uzyskiwania wysokich wyników w nauce naszych gimnazjalistów.
Dziękuję również wszystkim, dzięki którym nasza uroczystość nabrała realnego wymiaru: klasie Ib, Pani Ani, Panu Krzyśkowi, recytatorkom oraz chórowi.

Elżbieta Wójcik

Fotorelacja.