Pouczająca wspólna zabawa

21.06.2018

 Nasze wolontariuszki na Dniu Rodziny w Ochotnicy

     W środę 20. czerwca wolontariuszki z naszego LO na zaproszenie Pani Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego Jolanty Węglarz udała się do Ochotnicy, by uczestniczyć w Dniu Rodziny. Festyn miał odbyć się w zeszły czwartek. Niestety, wtedy organizatorom pomieszała szyki przygnębiająca, deszczowa aura.

    Na szczęście tym razem pogoda nam dopisała - przez cały czas na niebie świeciło piękne słońce, przypominając o nadchodzących wakacjach. Pozwoliło to na zrealizowanie całego planu dnia.

Najpierw oglądnęłyśmy, wraz z opiekunami i nauczycielami, przedstawienie przygotowane przez wychowanków OREW-u oraz uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy z siedzibą w Ochotnicy. Widać było olbrzymie zaangażowanie młodych aktorów. Każdy starał się odegrać swoją rolę jak najlepiej. Publiczność raz po raz nagradzała występujących gromkimi brawami.

    Po przedstawieniu nadszedł czas na wspólne zabawy z niepełnosprawnymi dziećmi oraz ich rodzeństwem i rodzicami. Były zawody sportowe oraz wspólne tańce. My natomiast malowałyśmy dzieciom twarze, wykonywałyśmy kolorowe grzechotki oraz puszczałyśmy bańki mydlane.

    Cieszymy się, że mogłyśmy wziąć udział w Festynie i sprawić, że z dziecięcych twarzy ani na chwilę nie znikał uśmiech. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogły się spotkać i wspólnie spędzić czas z podopiecznymi OREW-u. Przebywanie z dziećmi niepełnosprawnymi daje niesamowitą radość i satysfakcję, z tego, że możemy pomóc drugiemu człowiekowi.

Fotorelacja.