Dzień Otwarty za nami

26.04.2018

 Wiele się dzisiaj działo w naszej szkole!

     We wtorkowy poranek drzwi naszego Liceum od rana były szeroko otwarte nie tylko ze względu na piękną w tym dniu pogodę. W napięciu oczekiwaliśmy na zaproszonych gości. Zgodnie z harmonogramem, niemal punktualnie o 9.30, na horyzoncie spostrzegliśmy pierwsze grupy gimnazjalistów, zmierzających w naszym kierunku. W pełni zwarci i gotowi przywitaliśmy ich w progu szkoły, zapraszając do wspólnej zabawy. Ich starsi koledzy, którzy sami jeszcze nie tak dawno byli uczniami gimnazjów, teraz, jako gospodarze Liceum, przygotowali wraz z nauczycielami pokazy, konkursy i warsztaty - niespodzianki, aby przybliżyć swoim młodszym kolegom obraz naszej szkoły i zachęcić, by podjęli tutaj dalsze kształcenie. Każdy gimnazjalista otrzymał na wstępie kupon, który po wypełnieniu odpowiednimi pieczątkami gwarantował otrzymanie lodowej nagrody w szkolnym sklepiku. Ale zanim można było dostać talon na lody, należało wykonać kilka zadań. Pod opieką starszych kolegów, przyszli kandydaci uczestniczyli w pokazach niezwykłych zjawisk fizycznych, doświadczeń chemicznych, badali stan wody z Dunajca, czy zaznajamiali się z kulturą Indii. Humaniści mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, rozwiązując różne zagadki językowe, a przyszli ratownicy medyczni, pod okiem przeszkolonych licealistów, mieli okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Nie zabrakło atrakcji dla wielbicieli sportu - czekała na nich ścianka wspinaczkowa, a swoimi talentami wokalnymi można było się pochwalić na miniwarsztatach muzycznych, prowadzonych przez „Kudłatego” - opiekuna naszej grupy wokalnej. W „sali kinowej” Mateusz zapraszał do obejrzenia filmu, którego sam jest współautorem, a w bibliotece można było zabawić się w detektywa, tropiąc mordercę.

    Jak na współczesnych licealistów przystało, nie obeszło się bez produkcji szkolnych gadżetów. Tym razem, w szkolnej manufakturze można było „wyprodukować” sobie lnianą torbę z logo naszego Liceum. Mamy nadzieję, ze każdy z ponad 100 uczestników tegorocznego Dnia Otwartego znalazł coś cie-kawego, a przynajmniej smakowały mu lody od naszego sponsora, firmy „Lody u Marysi”, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie. Gorące słowa podziękowania należą się wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tego dnia, a Samorządowi Uczniowskiemu za sprawną organizację zwiedzania. Po raz kolejny udowodniliście, że razem możemy więcej. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!

Elżbieta Wójcik

Fotogaleria.