Czas refleksji i radości

28.03.2018

 Wielkanoc 2018 - uroczysty apel

   Święta Wielkiejnocy są  najważniejszym okresem dla chrześcijan. Upamiętniają one  misterium paschalne Jezusa Chrystusa - Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Ten radosny czas większość z nas spędza w rodzinnym gronie, ciesząc się swoją obecnością i zapominając na chwilę o problemach.           

    W  środę w naszym Liceum miała miejsce akademia, w trakcie której każdy mógł znaleźć czas na chwilę refleksji nad własnym życiem. Jednak nim to nastąpiło musieliśmy dotrzeć do sali gimnastycznej… Nie było to wcale takie łatwe zadanie. Prowadził do niej ciemny korytarz, a my  mieliśmy pokonać go, przytrzymując się liny. Na wielu twarzach widać było niepewność i niepokój. W ciemności korytarz, którym przechodzimy niemal codziennie na wf, wydawał się obcy i bardziej tajemniczy  niż zwykle. Niektórzy oświetlali sobie drogę latarkami.  Gdy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu rozpoczął się apel, który prowadził  katecheta, ksiądz  Stanisław Kłyś.         

    Ksiądz Stanisław przekonywał nas, że Bóg kocha każdego z nas. Przebacza On człowiekowi, jak każdy miłujący ojciec i zawsze pozwala zacząć od nowa. Ksiądz namawiał nas do tego, żebyśmy się nie poddawali i nie rezygnowali po nieudanej próbie poprawy. Nawiązał do „eksperymentu” z liną, zauważając, że często boimy się tego, co nieznane, boimy się podjąć ryzyka. Ksiądz ze smutkiem stwierdził  również, że człowiek z łatwością potrafi wydać niesprawiedliwy wyrok na bliźniego. Na koniec swojego przemówienia złożył wszystkim życzenia wielkanocne. Przyłączył się do nich również Pan Dyrektor. Przekonywał nas, jak ważna jest wiara w siebie, we własne możliwości, bo wtedy nawet to, co wydawało nam się nieosiągalne, stanie się możliwe do zrobienia.

Weronika Błażusiak, kl. 1b

Fotorelacja.