16.01.2014

Paryskie klimaty

W dniach 7-12 stycznia uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani J. Wolskiej i A. Morawczyńskiej, wzięli udział w wycieczce do Paryża. Wraz z naszym liceum do stolicy Francji udało się gimnazjum z Wrocławia. W czasie czterech dni spędzonych w Paryżu uczniowie mieli okazję zwiedzić największe zabytki tego miasta.

Po przyjeździe na miejsce, w pierwszym dniu, młodzież zobaczyła Plac Concorde, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie oraz wyspę Île de la Cité z katedrą Notre Dame. Jednakże największą atrakcją tego dnia był wjazd na wieżę Eiffla, z której można było podziwiać panoramę Paryża. Pod wieczór autokar przejechał do miejsca zakwaterowania – Domu Polskiej Misji Katolickiej, który mieści się w przepięknej miejscowości La Ferte Sous Jouarre.
    W czasie drugiego dnia pobytu w Paryżu zwiedziliśmy: cmentarz Père-Lachaise, Ogród Luksemburski oraz jedno z największych muzeów na świecie, czyli Luwr. W godzinach wieczornych odbył się rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego podziwialiśmy przepięknie oświetlone zabytki Paryża.
    Rankiem trzeciego dnia pojechaliśmy do Wersalu, gdzie zwiedziliśmy pałac królewski. Po powrocie do centrum miasta odwiedziliśmy Pałac Inwalidów, w którym znajduje się sarkofag Napoleona. Kolejny punkt programu to legendarne wzgórze Montmartre z Bazyliką Sacré-Cœur. Wieczorem odbyliśmy spacer przez Plac Pigalle i zachwycaliśmy się widokiem kabaretu Moulin Rouge.
    Ostatni dzień był najbardziej oczekiwany, bowiem mieliśmy go spędzić w Parku Disney'a. W ciągu dziewięciogodzinnego pobytu mogliśmy skorzystać z dowolnej atrakcji: szalejąc na karuzelach zapierającym dech w piersiach rollercoasterze, odkrywając różne krainy np. Dzikiego Zachodu, Fantazji czy Odkryć. Obejrzeliśmy także paradę postaci bajkowych, w której uczestniczyli: Myszka Miki, Śpiąca Królewna czy Kaczor Donald. Pod wieczór, zmęczeni zabawą udaliśmy się do autokaru, aby wyruszyć w drogę powrotną.

Serdecznie polecamy każdemu taką wycieczkę, bowiem Paryż jest magicznym miejscem, do którego z pewnością jeszcze kiedyś wrócimy.

Agnieszka Radyk kl. 2b

Fotorelacja z wycieczki.