Razem można więcej

18.02.2018

 Jak funkcjonuje szkoła, czyli przepis na udany koncert Walentynkowy

 JAK FUNKCJONUJE SZKOŁA?

„W szkole działają tzw. organy, czyli osoby i grupy mające przypisane zadania. Ich zgodna współpraca sprawia, że szkoła dobrze funkcjonuje”.  www.szkolasamorzadu.pl
Jak funkcjonuje moja szkoła?
Dobrze. A nawet bardzo. Kiedy ks. Krzysztof Kutek zaproponował mi zorganizowanie wspólnego koncertu Walentynkowego za oknami świeciło październikowe słońce i nikt nie myślał o lutym. Po drodze mieliśmy kilka dużych imprez, potem przyszedł Nowy Rok a z nim pogrom grypy. Ksiądz chorował, ja miałam warsztaty regionalne i Olimpiadę Michała. Z początkiem lutego temat powrócił i na spotkaniu grupy KK (Ksiądz Krzysztof i dyr Krzysztof Koper) powiało nutką wątpliwości: czy aby się da, uda? Mojemu Panu dyrektorowi, Robertowi Dębskiemu, przyzwyczajonemu do FUNKCONOWANIA naszej szkoły nawet nie drgnęła powieka, zwłaszcza, że już wtedy plan był gotowy.
Kim są organy?
Przede wszystkim moi koledzy. Jadzia Wolska, zagadnięta w niedzielę, już w drodze z kina szukała motta, a Małgosia Forszpaniak z jak zwykle nienaganną starannością zdobiła zaproszenia, które według projektu plastycznego Dominiki Drążek, komputerowo opracował Szymon Kobylarczyk. Ci ostatni to nasi uczniowie. Mamy niezwykle utalentowaną młodzież. Każdy kto był na koncercie, rewelacyjnie prowadzonym przez Laureatkę XLII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka: Weronikę Marciszewską, mógł usłyszeć popis Ekipy Soundsystem w składzie: Karolina Mikłusiak, Zuzanna Niemiec, Oliwia Matyszok, Wiktoria Piszczek, Filip Salamon i Łukasz Wolski. Niestety, Ala Mastalska i Julka Niewiadoma nie mogły wystąpić ze względów zdrowotnych.
Kim są osoby?
Soundsystem to pseudonim Łukasza Kudłatego Różyckiego, który wraz z właścicielem studia SOVART Piotrem Miśkiem Lelito wspiera i uczy naszych muzyków. Wraz z nimi nagrywamy nasze teledyski. Któż inny jak Piotr z Piotrem młodszym (zwanym Przemkiem) zgodziłby się profesjonalnie nagłośnić nasz koncert?
Dustin Hoffman - na liście podziękowań? To było hasło mające wywołać skojarzenie Z filmem … Absolwent. Nasza szkoła nie funkcjonowałaby bez absolwentów. Nasze rozmowy przez Portugalię wprawdzie, wcale nie trwały długo i mój niegdysiejszy uczeń, Artur Majerczak ze swoim zespołem Folk Power zgodził się wystąpić jako gwiazda. Podobnie Dominika Tylecka, która kiedyś oczarowała na tyle Miśka, że zabrał ją na warsztaty do Muzycznej Owczarni.
Kim są grupy?
Mamy cudowne, jak ja je nazywam, mamy – awarie zawsze gotowe na wszystkie ewentualności. I tym razem Mariola Mikłusiak, pseudonim sceniczny BOŻYNA zawojowała sceną, a Kasia Zaziąbło postarała się, by rozentuzjazmowany tłum miał czym nakarmić wyczerpane przez szalejącą duszę ciało.
Czym jest koncert Walentynkowy?
Przede wszystkim wspaniałą zabawą. Ale… też okazją do podziękowania. Walentynki to święto przyjaciół, a choć tego nie ma w definicji szkoły, to najważniejszy element, dzięki któremu nasza szkoła DOBRZE funkcjonuje.

 

    Oprócz wcześniej wymienionych, magnetycznymi sercami zostali obdarowani: Bogusław Waksmundzki, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Stanisław Głuc i Katarzyna Zaziąbło, sponsorzy wspomagający SU „Żeromski”, Jacek Gacek, sędzia Okręgowy w Nowym Sączu prowadzący w szkole program „Prawo w praktyce”, absolwenci czynnie włączający się w życie szkoły: Alina Lelito, Barbara Kalata, Stanisław Błażusiak (który jest projektantem zarówno nowego loga szkoły jak i medalu „Przyjaciel Szkoły”). Joanna Dziubińska, która wraz z Anną Madeją prowadzą w szkole warsztaty malowania na szkle. Nasze absolwentki dziennikarki: Aneta Dusik i Magdalena Wojtarowicz.
    Podobnie jak zwracając się do licznie przybyłych gości mam nadzieję, że Ci, którzy czytają ten artykuł zwrócili nań uwagę z sympatii. Ta nić kordialności być może oplącze się gdzieś wokół Waszych serc, tworząc zalążek przyjaźni i jeśli teraz dziękować będę wszystkim PRZYJACIOŁOM naszej szkoły, wszyscy Państwo także odczujecie naszą wdzięczność.

Anna Dudek

Fotorelacja.