15.01.2018

Nasi reprezentanci w dalszym etapie Konkursu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

im. Andrzeja Florka – Skupnia

Gminne eliminacje do Konkursu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Florka – Skupnia odbyły się w czwartek (11. stycznia 2018) w szkole podstawowej nr.2. Młodzi recytatorzy i gawędziarze z gminnych szkół, zaprezentowali wysoki poziom, jak co roku wystąpili w regionalnych strojach. Wójt Jan Dyda gratulował zwycięzcom i dziękował wszystkim uczestnikom, życzył też wybranej do Białego Dunajca 14.osobowej grupie sukcesów.

Protokół Komisji

Kategoria IV grupa wiekowa szkoły ponadgimnazjalne – RECYTATOR

exaequo: Karolina Mikłusiak, Łukasz Wolski

Kategoria IV grupa wiekowa szkoły ponadgimnazjalne – GAWĘDZIARZ

Weronika Marciszewska
Gabriela Kacik

Do Białego Dunajca zakwalifikowali się:

Zuzanna Rusnak,
Aleksandra Andruszko,
Alicja Jaworska,
Krzysztof Górecki,
Kamila Królczyk,
Emilia Knutelska,
Kacper Wojtaszek,
Aleksandra Salamon,
Kinga Jaworska,
Mariola Krężel,
Karolina Mikłusiak,
Łukasz Wolski,
Weronika Marciszewska,
Gabriela Kacik.

Komisja zwraca uwagę na przygotowanie kompletnego stroju, właściwego dla swojego regionu. Wykonawców prosimy o odważne przedstawienie swoich przygotowanych wierszy i gawęd. Komisja dziękuje opiekunom za przygotowanie uczestników. Dla komisji jest to zawsze praca wykonywana z wielką przyjemnością. Komisja podkreśla wysoki poziom w kategorii gwarowej.

źrodło: UG. w Krościenku n.D.