Wyjazdowe sesje projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski"

20.01.2018

 POZNAJ GÓRALA SPOZA PODHALA!

    Pod takim hasłem realizujemy w naszej szkole projekt "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski". Młodzież uczestniczy w warsztatach dziennikarskich i fotograficznych, które mają być przygotowaniem do badań terenowych, gdzie młodzi odkrywcy będą poszukiwać wyjątkowych skarbów górali http://skarbymalopolski.pl/ i tworzyć sieć 50 "wypraw odkrywców" (zgodnie z metodyką Valley Quest: nieznakowanych w terenie tras, po których prowadzi wiersz opowiadający o danym miejscu).

    Oprócz tego propagujemy kulturę góralską, organizując zajęcia warsztatowe. W tym roku współpracujemy ze sławnymi malarkami na szkle Panią Hanną Madeją i jej siostrzenicą Joanną Dziubińską.
Tym razem wybraliśmy się na wyjazdowe sesje.
  16. stycznia odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 2 w Szczawnicy, gdzie Pani dyrektor Anna Szczepaniak zorganizowała zajęcia dla jej najmłodszych adeptów. Skupione oblicza młodych twórców rozjaśniły się dopiero przy wspólnej fotografii prezentującej końcowy efekt pracy. Każdy z radością zaniósł obrazek do domu – miał to być prezent dla ukochanej babci i dziadka, wszak już niedługo ich święto.


 

    17. stycznia przyjęliśmy zaproszenie dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Kluszkowcach - Pana Artura Majerczaka, który zorganizował zajęcia dla dzieci z gminy Czorsztyn.

    Swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Czorsztyn - Pan Tadeusz Wach. Tutaj ramię w ramię z dziećmi pracowali dorośli. Pan wójt sekundował synkowi, mierząc się z … sromowieckimi gęśmi.
 Wszyscy świetnie się bawiliśmy i jak twierdzi Pani Asia Dziubińska „wykonałyśmy kawał dobrej roboty…, ale wszyscy chcą jeszcze i jeszcze…”
    Dlatego jeszcze będziemy jeździć z naszymi warsztatami. W najbliższych planach szkoły w Krościenku i Sromowcach.

Anna Dudek, koordynator programu

Fotorelacja z warsztatów w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawnicy (16.01.2018) i  w Gminnym Centrum Kultury w Kluszkowcach (17.01.2018)