20.12.2013

"... bo tylko tam jest Boże Narodzenie, gdzie jest miłość"

Dnia 20 grudnia na sali gimnastycznej naszej szkoły klasa 2b, wraz z uczniami klas pierwszych, wystawiła jasełka z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Opiekę na artystycznym wyrazem tego przedsięwzięcia sprawowali: prof. Antonina Morawczyńska i ks. Janusz Pabian.

Konwencja przedstawienia była nietypowa. Za pośrednictwem ekipy tvp staliśmy się świadkami wywiadów przeprowadzonych: w centrum handlowym, na przystanku, na ulicy a nawet przy grocie w... Betlejem. Odpowiedzi, które padały na temat nadchodzących świąt doskonale odzwierciedlały postawy współczesnych ludzi. Jednak wizyta w Betlejem przywróciła prawdziwy wymiar Świętom Bożego Narodzenia. Spektakl wzbogacono śpiewem kolęd i recytacjami.

Przedstawienie się podobało. Grę aktorską publiczność nagrodziła gromkimi brawami.  Następnie pani dyrektor, Zofia Krępa podziękowała za występ i złożyła zebranym życzenia świąteczno-noworoczne.  Ostatnim akcentem spotkania było tradycyjne łamanie się opłatkiem, któremu towarzyszyły serdeczne życzenia.

Fotorelacja z jasełek.