Jasełka

6.01.2018

Klasa IIb  dla podopiecznych Przytuliska z Grywałdu

     Dwudziestego pierwszego grudnia 2017 roku, klasa IIb naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego miała zaszczyt przedstawić Jasełka dla podopiecznych Przytuliska św. Brata Alberta w Parafii Grywałd.

    Wcześniej uczniowie przez około dwa tygodnie przygotowywali się do Jasełek pod czujnym okiem Pani Jadwigi Wolskiej, Pani Anny Dudek oraz katechety ks. Stanisława Kłysia.
  Mimo tego, że plany niedługo przed terminem wystawiania sztuki diametralnie się zmieniły, zmobilizowana niespodziewanie klasa IIb postarała się z całych sił i z dopracowanym niemalże każdym szczegółem, pokazała się w w/w Przytulisku.
    Jasełka wzruszyły chyba każdego zarówno od strony tych grających jak i widowni. Aktorzy chociaż zestresowani, nie pozwolili, aby cokolwiek poszło nie tak. Najważniejsze jest jednak to, że każdy z biorących udział robił to z serca, pragnąc podzielić się Dobrą Nowiną z przebywającymi w Ośrodku św. Brata Alberta starszymi osobami. Nikt nie zapomniał, że najważniejsze w tym dniu, a także w okresie Świąt było (i jest!) to, aby każdy miłował swojego brata i nie wahał się zrobić dla niego coś dobrego. Z takim nastawieniem każdemu uczniowi, biorącemu udział w przedstawieniu, było łatwiej wczuć się w rolę i nie zawieść tych, którzy na nich liczyli.
    Wspomnienia z wystawiania jasełek w Grywałdzie na długo pozostaną w pamięci aktorów, jak i na pewno odbiorców, którym uczniowie IIb z radością przekazali chociaż namiastkę Świąt.

Dominika Oleksy

Klasa IIb wraz z księdzem i Panią Jadwigą Wolską zapraszają rodziców na Jasełka dnia 15.XII. o godź 16:30, tuż przed wywiadówką,

Fotorelacja.