Nietypowa lekcja historii w... Krakowie

Dnia 20. grudnia grupa uczniów naszej szkoły wraz z panią Edytą Barnaś wyjechała do Krakowa, aby wziąć udział w projekcie "Żegota - ukryta pomoc". Zwiedziliśmy bardzo ciekawą wystawę "Kraków - czas okupacji 1939-1945". Mieści się ona w dawnym budynku administracyjnym Fabryki Emalii Oskara Schindlera przy ul. Lipowej 4. Wystawa jest pewnego rodzaju opowieścią o Krakowie i jego losach, mieszkańcach polskich jak i żydowskich, także o okupantach niemieckich. Po zwiedzeniu wystawy udaliśmy się na wykład dotyczący II wojny światowej, w szczególności Żydów. Ostatnia część wykładu polegała na odszukaniu i zapisaniu miejsc i rzeczy, które są związane z II wojną światową i Żydami. Naszym zadaniem będzie zrobienie krótkiego filmu o tych miejscach.

Wyjazd był ciekawą lekcją historii w towarzystwie miłych i sympatycznych osób.

Anna Koza