Gala Solidarnych Szkół 2017

8.12.2017

LO w Krościenku po raz kolejny w ścisłej czołówce Solidarnych Szkół

    Uroczysta Gala Konkursu Solidarna Szkoła, organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja, miała w tym roku miejsce 5 grudnia, tradycyjnie już, w Pałacu Wilanowskim w Warszawie. W skład delegacji Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem weszły tegoroczne stypendystki: Sylwia Ptak, Julia Niewiadoma, Julia Jurkowska, Anna Koza, Dominika Salamon, które pod opieką Pani Elżbiety Wójcik, Koordynatora Stypendialnego Fundacji w szkole. Podczas Gali towarzyszyli nam również: Dyrektor Szkoły, Pan Robert Dębski oraz Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego, Pan Bogusław Waksmundzki. 

    Na uroczystą Galę zapraszane są najlepsze szkoły z całej Polski, uczestniczące w Programie Stypendialnym Fundacji, którym udało się w trakcie różnorodnych działań i akcji zgromadzić na swoim koncie jak największą sumę pieniędzy przeznaczonych potem na stypendia dla swoich uczniów. Od wielu lat nasze Liceum jest w ścisłej czołówce nagradzanych szkół. Trzykrotnie wygraliśmy ten konkurs w swojej kategorii, tj. szkół ponadgimnazjalnych w miejscowościach poniżej 20 tysięcy mieszkańców. W tym roku, zebraną sumą ponad 12 tysięcy złotych zajęliśmy II miejsce. To wielki sukces, bo nie jest łatwo pozyskiwać co roku tak duże fundusze. Nam udaje się to dzięki dużemu zaangażowaniu samych uczniów w różnego rodzaju akcje i działania w szkole i poza szkołą.
   Od początku funkcjonowania programu Stypendia Świętego Mikołaja, tj. od 2010 roku pozyskaliśmy na cele stypendialne ponad 66 tysięcy złotych, a 46 uczniów mogło już skorzystać z pomocy stypendialnej, by móc rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

A wracając do Gali, trzeba przyznać, że nasze stypendystki były jej niewątpliwą atrakcją. Ubrane w stroje regionalne prezentowały się bardzo pięknie, przyciągając oko kamery i obiektywy aparatów fotograficznych. Dla wszystkich zgromadzonych dziewczyny zaśpiewały kolędę i złożyły oryginalne, góralskie życzenia, czym wywołały niezwykły aplauz.

Elżbieta Wójcik, koordynator Stypendialny Fundacji Św. Mikołaja

Gala "Solidarna Szkoła" 2017 z udziałem naszych stypendystek, Warszawa 5.12.2017

Nasi stypendyści Fundacji św. Mikołaja w Centrum Nauki Kopernik, Warszawa, 5.12.2017