Św. Mikołaj w Szczawnicy

8.12.2017

Nasi uczniowie przynieśli dzieciom (i nie tylko...) radość i prezenty 

  Szósty grudnia jest magicznym dniem pełnym radości. Właśnie wtedy do wszystkich grzecznych dzieci przychodzi święty Mikołaj. 

    Mikołajowy orszak jak co roku nie ominął Szczawnicy. Świętego można było spotkać spacerującego razem ze swoimi pomocnikami Aniołkiem i Diabełkiem ulicami miasta.

 

O godz. 16.30 Mikołaj spotkał się z dziećmi przy choince na placu przy DT Halka. Tradycyjnie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie ze świętym oraz jego pomocnikami. Najmłodsi śpiewali również dla Mikołaja piosenki oraz recytowali wierszyki. Gość z dalekiej Laponii wręczył dzieciom z przedszkola prezenty. Na zakończenie święty za pomocą swojej magicznej laski rozświetlił choinkę oraz życzył wszystkim wesołych świąt. 

  Ostatnim punktem wizyty Mikołaja był pokaz magiczny w Kinoteatrze Pieniny. Niestety Mikołaj nie mógł w nim uczestniczyć, bo jak powiedział, czeka na niego jeszcze wiele grzecznych dzieci.

    W tym roku to nasi uczniowie pełnili zaszczytne funkcje: Św. Mikołajem został Sebastian Waksmundzki, w aniołka wcieliła się Zuza Sieczka, a w diabełka Marysia Maślanka. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość najmłodszym mieszkańcom Szczawnicy i spowodować, że z ich twarzy ani na moment nie znikał uśmiech.

Weronika Błażusiak

Fotorelacja.