26.11.2017

Uroczysta gala dla krwiodawców - wyróżnienie dla LO w Krościenku n. D.

W dniu 24.11.2017 r. odbyła się uroczysta GALA dla KRWIODAWCÓW zorganizowana przez koło Honorowych Dawców Krwi „KROPLA", działające przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji w Nowym Targu. Spotkanie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury miało uroczysty charakter i było okazją do wręczenia odznaczeń.

W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny, bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi - Małopolski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przyznał odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Kapituła odznaki honorowej polskiego czerwonego krzyża nadała ODZNAKĘ HONOROWĄ POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA IV STOPNIA dla osób, które, swoim osobistym zaangażowaniem się w szerzenie idei czerwonokrzyskiej, dają przykład zarówno współpracownikom, jak i uczniom, którzy wchodząc w dorosłe życie uczą się, jak bezinteresownie pomagać innym.
Doceniono także uczniów i nauczycieli, którzy od kilku lat oddają krew. Pamiątkowe tablice otrzymali przedstawiciele szkół średnich, w których odbywają się zbiórki krwi. W tym roku grawertonami wyróżniono przedstawicieli szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju, II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju, Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZDZ w Krakowie z siedzibą w Czarnym Dunajcu, oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D. Pamiątkowe tablice wręczył wicestarosta Władysław Tylka, oraz wiceburmistrz Nowego Targu Joanna Iskrzyńska Steg

.

Nie zapomniano również o firmach, które wspierają działania klubu hdk Kropla w propagowaniu honorowego krwiodawstwa.

Galę uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza, którą poprowadził I Kapelmistrz Orkiestry: ppłk SG dr hab. Stanisław Strączek. Orkiestra blisko dwugodzinną imprezę wzbogaciła muzyką o bardzo szerokim spektrum - od hymnu czerwonokrzyskiego, poprzez piosenki żołnierskie, fragmenty musicali, arii operowych, składankę muzyki pop. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. W dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyką klasyczną, regionalną i rozrywkową. Galę poprowadził Wacław Wacławiak, który w trakcie koncertu, wraz z Natalią Zabrzeską zaprezentowali również swoje umiejętności wokalne.

W gali uczestniczył wicestarosta powiatu nowotarskiego Władysław Tylka, wiceburmistrz Nowego Targu Joanna Iskrzyńska Steg, Komendant Powiatowy Policji insp. Robert Bartosz, komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem płk. SG Wiesław Górski, Jerzy Kornaus - v-ce Prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża, Mieczysław Kurek - Prezesa Małopolskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, Mieczysław Orczykowski - Członek Zarządu Małopolskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie oraz przedstawiciele szkół średnich powiatu nowotarskiego, Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, a także z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Nowego Targu i Krakowa.
    Na uroczystości obecni byli honorowi dawcy krwi, dla których Gala została zorganizowana. Nasze Liceum reprezentowały Panie: Urszula Waksmundzka i Elżbieta Wójcik.

Tekst na podstawie informacji ze strony: http://www.ipa-kropla.com.pl
Fotogaleria Zdjęcia: Zbigniew Krauzowicz Zibi oraz Pani Urszula Waksmundzka