"Wymaluj sobie stypendium" i spotkanie z Edytą Jungowską

26.11.2017

 „Rozwijajcie swoje pasje!”

… przekonywała naszych uczniów Edyta Jungowska, znana aktorka, ambasadorka Fundacji św. Mikołaja. Tylko wtedy będziecie mieć szansę spotkać na swojej drodze ludzi, który uwierzą w was, w wasz talent i pomogą w realizacji marzeń. Pani Edyta właśnie takim osobom zawdzięcza to, kim dzisiaj jest, a spotykając się z młodzieżą dzieli się swoim doświadczeniem, zwracając uwagę na fakt, jak trudno w tym wieku, w jakim są nasi licealiści, znaleźć własną drogę i dokonać właściwego wyboru. 

     Pani Edyta Jungowska przyjechała do nas dzięki staraniom Pani Karoliny Kazuły z Fundacji Św. Mikołaja. Fundacja na dobre zagościła już w murach naszej szkoły za sprawą aktywnego udziału na rzecz Programu: Stypendia Świętego Mikołaja. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że św. Mikołaj, to taki nasz drugi, cichy patron, który porusza serca młodzieży i ludzi dobrej woli, by rosły środki na naszym koncie… (myślę, że Żeromski mu w tym skutecznie pomaga, dzierżąc bez obaw niezaprzeczalne miano pierwszego, a zarazem jedynego patrona tej szkoły)…


    W trakcie spotkania Pani Edyty z młodzieżą, równocześnie obywały się warsztaty malowania na szkle, w ramach realizowanej w szkole akcji: „Wymaluj sobie stypendium”. W warsztatach uczestniczyli stypendyści Fundacji oraz wszyscy chętni uczniowie, którzy chcieli poznać tajniki tej sztuki. Nad warsztatami czuwały znane nie tylko w naszym regionie artystki – malarki: Pani Anna Madeja oraz Pani Joanna Dziubińska. To dla nas wielki zaszczyt, że zgodziły się poświęcić swój czas oraz uszczknąć rąbka tajemnicy, jak opanować trudną sztukę malowania na szkle. Nie jest to pierwsza wizyta artystek w naszej szkole, za co im z całego serca dziękujemy!


    W trakcie warsztatów powstało ponad dwadzieścia pięknych obrazków o tematyce świątecznej. Dochód z ich sprzedaży zasili konto stypendialne naszej szkoły. Dwie prace podarowaliśmy goszczonym przez nas Paniom, z czego były niezmierne zadowolone.
    Mam nadzieję, że wizyta Pani Jungowskiej wpisała się w swego rodzaju rytuał spotkań z ambasadorami Fundacji i w przyszłości będziemy mieli jeszcze możliwość gościć u nas inne, znane osobistości ze świata kultury i mediów.

Elżbieta Wójcik

Koordynator Stypendialny Fundacji Św. Mikołaja

Fotorelacja.