"Wymaluj sobie stypendium"

17.11.2017

autor zdjecia: Krzysztof Serafin

 Zawita do nas znamienity gość – ambasadorka Fundacji św. Mikołaja,

Pani EDYTA JUNGOWSKA

 „Wymaluj sobie stypendium” – to akcja charytatywna, z której dochód chcemy przeznaczyć na nasz fundusz stypendialny pod nazwą Stypendia św. Mikołaja. Impreza będzie miała dwojaki charakter. Jedną część będą stanowiły warsztaty malarstwa na szkle, w ramach których nasi uczniowie, pod okiem pienińskich artystek, Pani Anny Madei i Pani Joanny Dziubińskiej, stworzą liczne dzieła sztuki. Namalowane przez nich obrazki wręczymy wraz z życzeniami świątecznymi zaprzyjaźnionym ze szkołą instytucjom, firmom i osobom prywatnym, zbierając przy tym wolne datki na nasz fundusz. W tej akcji wezmą oczywiście udział wszyscy tegoroczni stypendyści oraz chętni uczniowie, którym bliska jest idea pomagania. 

    Podczas, gdy jedni zajmą się wyczarowywaniem cudów na szkle, pozostali uczniowie będą mieli przyjemność spotkać się twarzą w twarz z ambasadorką Fundacji św. Mikołaja, znaną i lubianą aktorką, Panią Edytą Jungowską. Jest to dla nas wielki zaszczyt i ogromna przyjemność, gościć w progach szkoły tak znamienitego gościa.
    Pani Edyta Jungowska, od wielu lat, wspiera Fundację w szerzeniu idei pomocy i solidarności, odwiedzając młodzież ze szkół zaangażowanych w program stypendialny. Dzieli się własnymi doświadczeniami, a opowiadając o swojej ścieżce sukcesu, stara się zaszczepić w młodych ludziach nie tylko szacunek dla wartości, ale przede wszystkim wiarę we własne siły i umiejętności.
    Moderatorem naszego spotkania będzie Pani Karolina Kazuła, wieloletni pracownik Fundacji, odpowiedzialna m.in. za fundusz stypendialny i organizowane na jego rzecz akcje. To dzięki staraniom Pani Karoliny właśnie naszą szkołę odwiedzi Pani Edyta Jungowska. Serdecznie dziękujemy!
   Zapraszam 23. listopada, o godz. 12.30 (czwartek) wszystkich uczniów, nauczycieli oraz dyrekcję szkoły na to wydarzenie.

Elżbieta Wójcik,
Koordynator Stypendialny Fundacji św. Mikołaja