12.11.2017

Patriotycznie, sportowo, towarzysko w Święto Niepodległości

W sobotę, 11. listopada, uczestniczyliśmy w VIII edycji Szczawnickiego Biegu Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa zawodników z klas I-III. Zawodnicy z grupy VI – szkoły ponadgimnazjalne, wystartowali na dystansie ok. 2800 m. i świetnie sobie z nim poradzili.

Emocje były ogromne! Zawodnicy wpadali na metę dopingowani przez Panią Dyrektor Elżbietę Wójcik oraz Panią Urszulę Malinowską, która sprawowała pieczę nad uczniami LO. Radościom i gratulacjom nie było końca! Widać było po naszych zawodnikach i zawodniczkach, że są bardzo zmęczeni, ale mimo tego uśmiech nie znikał z ich twarzy. Cieszyliśmy się z tego, że mogliśmy w taki sposób uczcić Święto Odzyskania Niepodległości. No i przy okazji zadbaliśmy o kondycję fizyczną.
    Olbrzymią radość sprawiło nam zwycięstwo Joanny Kulasik. GRATULACJE JOASIU! Na podium oprócz Joanny stanęli: Magda Hendel (3. miejsce), Filip Salamon (2. miejsce) oraz Łukasz Wolski (3. miejsce). Tuż za podium znalazł się Piotr Trybała. Kolejną, równie przyjemną niespodzianką, było zwycięstwo naszego Liceum w klasyfikacji drużynowej. SUPER!
    Po zawodach na wszystkich uczestników czekał pyszny bigos i gorąca herbatka. Dobrze, bo pogoda nas nie rozpieszczała, przez chwilę padał nawet śnieg. Na szczęście w trakcie biegu się rozpogodziło a chwilami świeciło słońce.

Skład naszej zwycięskiej drużyny: Magda Hendel, Joanna Kulasik, Edyta Mendrala, Anna Koza, Karolina Kubik, Barbara Tworek, Alina Węglarz, Weronika Szpulak, Sylwia Ptak, Gabriela Kacik, Angelika Ubik, Filip Salamon, Łukasz Wolski, Piotr Trybała.

Weronika Błażusiak