Szkoła Ćwiczeń

6.11.2017

 Rusza kolejny rok współpracy LO z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie

6. listopada 2017 r., wspólnie z ponad stoma przedstawicielami placówek oświatowych, w tym przedszkoli, szkół podstawowych, liceów oraz podmiotów związanych z edukacją, uczestniczyliśmy w inauguracji kolejnego roku współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym.

    W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Europejskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego w Krakowie, oprócz władz uczelni – Rektora UP prof. Kazimierza Karolczaka, Prorektor ds. Studenckich prof. Katarzyny Potyrały i Kanclerz Uczelni Małgorzaty Grzelewskiej, wzięły także udział Edyta Bielak – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych i Urszula Góral – Dyrektor Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
    W przemówieniu inauguracyjnym, Rektor UP prof. Kazimierz Karolczak podkreślił znaczenie zmian w systemie edukacji, które mają wpływ na bezpośrednie funkcjonowanie szkół, w tym także, na kształcenie nauczycieli. Zwrócił również uwagę na ważność kontaktów studentów UP z praktyką edukacyjną na wszystkich szczeblach edukacji.
    Podpisując porozumienie o przystąpieniu do szkół ćwiczeń, znaleźliśmy się w gronie szkół, w których studenci mają możliwość zmierzenia się z codziennymi wyzwaniami w pracy pedagoga, co pozwala im na zdobycie wiedzy praktycznej, niezbędnej w przyszłym zawodzie nauczyciela.
    W drugiej części spotkania, zaproszeni goście prowadzili wykłady poświęcone m.in. ochronie danych osobowych w placówkach edukacyjnych, pracy z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz praktykom mediacyjnym w szkole.

Elżbieta Wójcik

Fotorelacja.

Galeria zdjęć: http://www.up.krakow.pl/uniwersytet/aktualnosci/2321-spotkanie-dyrektorow-szkol-cwiczen-uniwersytetu-pedagogicznego