Stypendia Prezesa Rady Ministrów wręczone!

8.11.2017

 Kinga Słowik Stypendystką Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2017/18

    8. listopada 2017 r., w Sali Teatralnej przy ulicy Ujastek w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Otrzymali je uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w szkole na zakończenie roku szkolnego 2016/17. Z naszego Liceum na uroczystość została zaproszona Kinga Słowik z klasy III A, która miała na zakończenie drugiej klasy średnią ocen 5,3 Kinga nie tylko uzyskuje wysokie wyniki w nauce, ale również bierze udział w konkursach i jest niezwykle uzdolniona plastycznie. Serdeczne gratulacje!

    Imprezę uświetnił występ chóru ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach, który jest laureatem wielu nagród zdobytych w różnorodnych konkursach muzycznych, a obecnie został zaproszony do udziału w programie Mam Talent.
   Po uroczystości, korzystając z okazji, zwiedziłyśmy z Kingą wystawę dzieł Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury. Trzeba przyznać, że zgromadzone tam obrazy, pochodzące z prywatnej kolekcji, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Warto wybrać się do Sanoka, do Muzeum Historycznego, któremu artysta przekazał cały swój dorobek twórczy, liczący kilka tysięcy prac… W Muzeum w Sanoku znajduje się stała ekspozycja dzieł, zmarłego tragicznie w 2005 roku, Beksińskiego.

Elżbieta Wójcik

Fotorelacja.