Niezwykły Dzień Dziecka

1.06.2017

 Udany Bieg po Stefana

    1 czerwca był w naszej szkole dniem zmagań. 19 ekip wyruszyło na trasę gry terenowej „Bieg po Stefana”. Zanim wystartowali musieli znaleźć ukryte w szkole koperty z mapą i wskazówkami. Kto pierwszy… ten wyruszył wcześniej. Uczniowie LO, gimnazjaliści i nauczyciele ramię w ramię biegając po wąskich korytarzach zaglądali w najskrytsze zakamarki szkoły. Po zdobyciu informacji drużyny opracowywały strategię. Na trasie musieli odnaleźć  14 punktów w tym pięć  zadaniowych. Na śmiałków czekały wielkie wyzwania: Górski TWISTER, czające się w lesie NIEBEZPIECZNE ZWIERZAKI, DZIURAWA STUDNIA, SPLĄTANY WĄŻ i strzał do tarczy WILHELMA TELLA. Z tym ostatnim najwięcej radości miała ekipa VIP-ów celując tak, by nie trafić wójta. Kto odważny mógł przeprawić  się  tyrolką  przez Dunajec w parku linowym Adventure Sky. Głównym celem było przyniesienie wody ze źródła Stefan. W ten sposób Żeromski uczcił swojego patrona.

    Na zmęczonych uczestników czekały kiełbaski w karczmie Dunajec i lody „U Marysi”. Na wszystkich pamiątkowe dyplomy, a dla zwycięzców niesamowite nagrody. Dzięki szczodrości głównego sponsora KINGA PIENIŃSKA ekipy, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały bony podarunkowe do H&M w wysokości odpowiednio 300, 200 i 100 zł. Niemało emocji wzbudził też obiekt pożądania wszystkich - czyli magiczny kubek SU Żeromski, na którym logo pojawia się po wlaniu gorącego napoju.


I miejsce w kategorii LO zajęła ekipa „Power Rangers” w składzie:

Sara Kowalczyk

Basia Wójcik

Tomek Pichniarczyk

Stasiu Gołdyn

I miejsce w kategorii gimnazja zajęła ekipa „CIAPCIAKI” w składzie:

Ania Sinkiewicz

Tomek Morawa

Hubert Ptak

Mateusz Hurkała

Kajetan Krakowski

W drużynach nauczycieli udział wzięli:

Angelika Ćwiertniewcz

Edyta Barnaś

Urszula Malinowska

Wanda Mikołajczyk

Andrzej Schabowski

Urszula Waksmundzka

Elżbieta Wójcik

VIP-y na trasie:


Wójt Gminy Krościenko, Pan Janusz Dyda,

Prezes Kingi Pienińskiej, Pan Stanisław Głuc,

Prezes Fundacji Dzieci Pienin, Pan Kazimierz Mierzyński,

Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Katarzyna Zaziąbło,

Dyrektor LO w Krościenku n.D, Pan Robert Dębski.


Z okazji Biegu specjalne logo opracowała Dominika Grywalska, a koszulki wykonał Szymon Wojtaszek.

Dziękujemy wszystkim za świetną  zabawę. Już  teraz zapraszamy wszystkich chętnych w tym absolwentów i przyjaciół szkoły na drugą  edycję „Biegu po Stefana”, która odbędzie się za rok 1 czerwca 2018.

Organizatorzy: Anna Dudek SU Żeromski i  Bartek Ciesielka Mounatin Touch

Fotorelacja.