Wielki sukces naszych piłkarzy

16.05.2017

 Drużyna piłkarzy naszej szkoły brązowymi medalistami w powiecie nowotarskim.

O krok … od awansu do finałów wojewódzkich.


    Od kilkunastu lat żadna drużyna ze szkół pienińskich nie osiągnęła tak wysokiego wyniku w piłce nożnej. My wygrywając Licealiadę Ośrodka Sportowego Pieniny uzyskaliśmy drugi rok z rzędu awans do finałów powiatowych. W poprzednim roku zajęliśmy w tych zawodach 5 miejsce. Doświadczeniem z poprzedniego roku postanowiliśmy zmienić taktykę i próbowaliśmy w miarę możliwości grać futbol ofensywny. Przyniosło to rezultat w postaci 5 pkt oraz 10 zdobytych bramek w całym turnieju. Ostatecznie pozwoliło nam to zająć miejsce na najniższym stopniu podium. Bardzo dobry wynik naszych piłkarzy zasługuje na szczególne uznanie, gdyż naszą drużynę reprezentowało tylko 8 zawodników. Bardzo dziękuję wszystkim chłopakom za wielkiego ducha walki, determinację, ambicję oraz znakomitą organizację gry.
Relacja: Odprawa przedmeczowa przyniosła informację, że gramy systemem „każdy z każdym”. Niestety wylosowaliśmy nr 1. Nie była to dobra informacja, gdyż oznaczało to, że gramy 3 mecze jeden po drugim bez odpoczynku. O ile w dwóch pierwszych spotkaniach graliśmy jak równy z równym zdobywając 2 cenne punkty po remisach 3:3 z ZSTiP Nowy Targ oraz 1:1 z ZSO nr 2 Nowy Targ, to trzeci mecz po wygranej pierwszej połowie 1:0, ostatecznie zmęczeni przegraliśmy 1:3 z I LO Rabka Zdrój. W przerwie pełni złości motywowaliśmy się co należy zmienić do ostatniego pojedynku. Założyliśmy sobie, że koniecznie musimy zdobić 3 pkt. I tak w meczu z ZS Rabka Zdrój rozgromiliśmy przeciwnika 5:1. Nie było jednak radości, gdyż troszkę szczęścia brakło nam do awansu do zawodów wojewódzkich. Zajmujemy 3 miejsce, a tylko 2 drużyny awansują do finałów wojewódzkich… było tak blisko!
    Skład drużyny: kapitan Jakub Piszczek, Jan Brzeźny, Łukasz Janc, Paweł Wiercioch, Dawid Polak, Stanisław Gołdyn, Kacper Kurnyta, Tomasz Pichniarczyk. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu. Turniej ten reprezentuje 6 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z powiatu nowotarskiego.

Jacek Dusik

Fotorelacja.