Znowu jesteśmy najlepsi

12.05.2017

Wygrywamy Licealiadę Ośrodka Sportowego Pieniny w piłce nożnej

    W poprzednim roku po wygranej Licealiadzie Ośrodka Sportowego Szczawnica w piłce nożnej cieszyliśmy się oraz gratulowaliśmy chłopakom, że po kilkunastu latach przerwy nasza szkoła awansowała do finałów mistrzostw powiatu. W tym roku wystąpiliśmy więc w roli faworyta i nasi chłopcy nie zawiedli. Poukładaną ofensywną i konsekwentną grą nie daliśmy szans pozostałym drużynom zajmując pierwsze miejsce. W pierwszym meczu rozgromiliśmy drużynę ZSZiP w Krościenku 7:0. W drugim meczu przeważaliśmy całe spotkanie, ale bramkarz z Niedzicy „wyprawiał cuda” między słupkami. Konsekwencja w naszej grze sprawiła, że udało się Jonasza Sołtysa dwukrotnie pokonać, wygrywając 2:1.  

   Gratuluję całej drużynie za dużą wolę walki oraz realizowanie założeń taktycznych przyjętych przed meczami.
Po dwóch wygranych spotkaniach nasi piłkarze z kompletem punktów  zajęli pierwsze miejsce w grupie oraz uzyskali drugi rok z rzędu awans do finałów powiatowych.

Skład drużyny: kapitan Jakub Piszczek, Jan Brzeźny, Łukasz Janc, Paweł Wiercioch, Dawid Polak, Stanisław Gołdyn, Kacper Kurnyta, Tomasz Pichniarczyk,. Zawody rozegrane 12 maja 2017 roku na Orliku w Szczawnicy. Organizatorem turnieju było PCK w Nowym Targu.

Wyniki:
Liceum Ogólnokształcące Krościenko - Zespół Szkół Zawodowych i Placówek Krościenko 7:0
Zespół Placówek Oświatowych Niedzica - Zespół Szkół Zawodowych i Placówek 2:2
Liceum Ogólnokształcące Krościenko - Zespół Placówek Oświatowych Niedzica 2:1


1. miejsce Liceum Ogólnokształcące Krościenko n.D. 6 pkt 9:1
2. miejsce Zespół Placówek Oświatowych Niedzica 1 pkt 3:4
3. miejsce Zespół Szkół Zawodowych i Placówek Krościenko n.D. 1 pkt 2:9


Jacek Dusik

Fotorelacja.