Szkoła pożegnała abiturientów

01.05.2017

To już ostatni dzień...

    Łzy wzruszenia towarzyszyły piątkowej akademii pożegnalnej klas trzecich. Na ten moment maturzyści czekają z wielką niecierpliwością, jednakże, gdy on nadejdzie, trudno im rozstać się ze szkołą. Wspólnie przeżyte trzy lata zawsze pozostają w pamięci uczniów, nauczycieli, wychowawców i dyrekcji szkoły. Łączą nas nie tylko lekcje, ale wszystkie wspólne chwile, na które składają się wycieczki, wyjazdy do kina, zawody, rajdy, konkursy, uroczystości szkolne, bale i zabawy. Z perspektywy trzech minionych lat, okazuje się, że razem spędziliśmy większą część tego czasu, a więc mamy co wspominać. A jak ktoś już czegoś nie pamiętał, to przypomnieli mu o tym uczniowie klas drugich, którzy przygotowali z tej okazji pożegnalną akademię.
    W części oficjalnej Dyrektor szkoły, Pan Robert Dębski po raz ostatni zwrócił się do maturzystów. Przypomniał wspólne chwile, w jakich miał przyjemność poznawania uczniów i nawiązywania z nimi przyjaznych relacji, oraz życzył powodzenia na ostatnim szkolnym egzaminie. Wychowawczynie klas, Panie Elżbieta Wójcik i Edyta Barnaś, w towarzystwie Pana Dyrektora, nagrodziły swoich uczniów za naukę, pracę społeczną i artystyczną na rzecz szkoły. Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen na zakończenie całej nauki, co najmniej 4,75, otrzymali świadectwa z paskiem, Dyplomy Wzorowego Ucznia oraz nagrody książkowe, natomiast ich rodzice Listy Gratulacyjne. W klasie III A najwyższe wyniki uzyskali: Michał Cepuch, Anna Wiercioch i Gabriela Klimek, natomiast w klasie III B najwyższą średnią klasową, a zarazem najwyższą średnią w szkole, uzyskał Rafał Kozielec. Wręczono też nagrody książkowe za pracę społeczną na rzecz szkoły, działalność artystyczną, sportową oraz frekwencję.
    Po raz kolejny uhonorowano jednego ucznia tytułem „Primus inter pares”. W tym roku szkolnym ten zaszczytny tytuł przypadł Rafałowi Kozielcowi z klasy III B, któremu z tej okazji Pan Dyrektor wręczył również pamiątkowy Medal 70 – lecia Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n.D. Rafał swoim zaangażowaniem społecznym oraz wynikami w nauce w pełni potwierdził, że zasługuje na to honorowe wyróżnienie.
    Po nagrodzeniu uczniów nadszedł czas na podziękowania dla rodziców. To dzięki ich pomocy i wsparciu udaje się organizować wspólne imprezy, wycieczki, finansować nagrody czy wyjazdy na zawody sportowe i konkursy. W imieniu uczniów i dyrekcji, podziękowania dla rodziców wręczyły wychowawczynie klas trzecich.
    Na zakończenie nastąpiło szczególne uhonorowanie tych, którzy w większym stopniu, niż pozostali, angażowali się w życie szkoły, aktywnie uczestnicząc w działaniach Samorządu Uczniowskiego. Nagrody w postaci voucherów wręczyła opiekunka Samorządu, Pani Anna Dudek w towarzystwie przewodniczącej szkoły, Joasi Kulasik. Miłym akcentem była przygotowana niespodzianka w postaci puzzli w kształcie nowego logo Żeromskiego. Każdy z działaczy otrzymał jednego puzzla z przesłaniem, że kiedyś, w przyszłości uda się wszystkim spotkać, by znowu poskładać je w jedną całość.

    Podczas programu artystycznego, przygotowanego przez uczniów klas drugich wraz z wychowawczyniami, Antoniną Morawczyńską i Jadwigą Wolską, przenieśliśmy się w sentymentalną podróż w przeszłość i przypomnieliśmy sobie najważniejsze chwile z ostatnich trzech lat. Miłą niespodzianką było odtańczenie przez trzecioklasistów fragmentu studniówkowego poloneza. Na zakończenie odbyło się wręczenie Stefanów 2017. Te medale również wpisały się w tradycję pożegnania maturzystów. Uczniowie z niecierpliwością czekają na ten moment, gdyż kategorie, w ramach których wręcza się medale, dostosowywane są corocznie do wyczynów naszych abiturientów i zawsze wywołują dużo śmiechu.
Po uroczystości uczniowie klas trzecich, wraz z wychowawczyniami udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły i odebrali swoje dokumenty z gimnazjum.
    Już tylko kilka dni dzieli nas od matury; w imieniu wszystkich nauczycieli, życzę zatem naszym maturzystom otwartości umysłów, inwencji i lekkiego pióra na wszystkich częściach egzaminu.

Elżbieta Wójcik

Fotorelacja.