Żegnaj Szkoło - na wesoło!

W czwartek, po piątej lekcji, tegoroczni maturzyści żegnali się ze swoimi młodszymi kolegami. Zanim jednakże spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, już od rana w całej szkole słychać było ich pokrzykiwania i wycie syren. Na każdym kroku można było spotkać kogoś w  przebraniu i wymyślnym makijażu. Zza rogu wyskakiwały tragiczne panny młode, w podziemiach straszyły wampiry i czarownice, a po piętrach biegali piraci i marynarze. W pewnym momencie do szkoły wmaszerował pochód kolejnych przebierańców. Okazało się, że przyszli się z nami pożegnać maturzyści ze szkoły zawodowej. Przy okazji przynieśli cukierki, które rozrzucali po całej szkole. My oczywiście również udaliśmy się do nich z rewizytą, ale zamiast cukierków zabraliśmy bębny i syreny alarmowe. Dzięki temu udało nam się skutecznie zagłuszyć odbywające się u  nich lekcje. Po rewizycie w szkole, przemaszerowaliśmy w pochodzie przez krościeński Rynek, robiąc przy tym oczywiście mnóstwo huku. Mieszkańcom Krościenka musiało się to spodobać, bo wychodzili ze sklepów i robili zdjęcia.

Po powrocie do szkoły, każda z klas przedstawiła swój własny program pożegnalny. Klasa III A, za motyw przewodni wzięła sobie często słyszane słowa: „ A bal na Titanicu trwa…”, przedstawiając swoją historię zakończoną niestety katastrofą z górą lodową o nazwie MATURA. Miejmy nadzieję, że w rzeczywistości do takiej nie dojdzie. Natomiast klasa III B przedstawiła produkcję filmową na miarę Hollywood, za którą została nagrodzona Oskarem główna reżyserka klasowa, Pani prof. Edyta Barnaś. Nie zabrakło czerwonego dywanu i tradycyjnych podziękowań. Było strasznie, śmiesznie i wesoło, o czym przekonają Was zdjęcia w galerii

Elżbieta Wójcik

.be">