Maturzyści chwytają się ostatnej deski ratunku...

W poniedziałek, 24 kwietnia, w bardzo wczesnych godzinach porannych, uczniowie klas: III A i III B, w towarzystwie księdza Janusza Pabiana oraz swoich wychowawczyń: Elżbiety Wójcik i Edyty Barnaś, udali się do Częstochowy na tradycyjną pielgrzymkę przedmaturalną. Pogoda niestety nie napawała optymizmem, było zimno i padał śnieg z deszczem, jednakże już za Krakowem pojawiły się pierwsze promienie słońca, a w Częstochowie było całkiem przyjemnie. Po przyjeździe do Sanktuarium, udaliśmy się na zwiedzanie świątyni i muzeum. O 11.00, w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej ,  w naszej intencji, została odprawiona msza święta, którą celebrował m.in. nasz ksiądz Janusz. Po mszy był czas na obiad i krótki odpoczynek, a potem, pod czujnym okiem księdza, wspólnie odprawiliśmy drogę krzyżową. Około godziny 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, z krótkim przystankiem przy Mc Donaldzie. Do Szczawnicy zawitaliśmy około godziny 19.00, napełnieni łaską Ducha Świętego.
    Mamy nadzieję, że tak, jak Opatrzność czuwała nad nami w tym dniu z pogodą, tak samo nie opuści nas w trakcie egzaminów, czego wszystkim maturzystom życzy autorka tego artykułu, prof. Elżbieta Wójcik.