20.02.2017

Nasi narciarze znów na podium!

W niedzielnie przedpołudnie na stoku w Jaworkach został rozegrany Mały Puchar Burmistrza Szczawnicy w Narciarstwie Alpejskim.
W zawodach uczestniczyło 44  uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych:
Grupa I – klasy I-II
Grupa II – klasy III-IV
Grupa III – klasy V-VI
Grupa IV – Gimnazjum klasy I-III
Grupa V - szkoły ponadgimnazjalne.

Ze względu na sprzyjające warunki zostały przeprowadzone dwa przejazdy, których czasy potem się sumowały. Młodych zawodników dopingowali licznie zgromadzeni na trasie kibice: rodzice, koledzy i nauczyciele.

Najlepszym zawodnikiem niedzielnych zmagań narciarzy został Filip Nowak z Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n/D, który otrzymał z rąk Grzegorza Niezgody pamiątkową statuetkę.

Podsumowanie zmagań odbyło się przy dolnej stacji wyciągu. Najlepszy zawodnik każdej z pięciu kategorii otrzymywał Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Nagrody zwycięzcom wręczali burmistrz Szczawnicy - Grzegorz Niezgoda oraz właściciel stacji narciarskiej - Lucjan Malinowski. Wśród zawodników rozlosowano pięć bonów podarunkowych do sklepu sportowego. Zawody prowadził Jacek Śliwiński.