27.11.2016

Kolejne spotkanie na Uniwersytecie Pedagogicznym w ramach "Szkoły ćwiczeń"

22. listopada 2016 r. w Ośrodku Inicjatyw Edukacyjno - Społecznych przy ul. Jęczmiennej 9 w Krakowie odbyło się spotkanie dotyczące problemów dydaktycznej transformacji treści kształcenia w przedmiotach przyrodniczych. Spotkanie było przeznaczone dla dyrektorów oraz nauczycieli przedmiotów ścisłych szkół, które przystąpiły do współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w ramach tzw. Szkół Ćwiczeń. Nasze liceum reprezentowały dyr. Elżbieta Wójcik oraz nauczycielka biologii i chemii, pani Urszula Waksmundzka. Panie uczestniczyły w szeregu wykładów. które wygłosili pracownicy Uniwersytetu, m. in. dr hab. Katarzyna Potyrała, dr hab. Jan Paśko, dr hab. Małgorzata Nodzyńska, dr hab. Danuta Piróg, dr hab. Roman Rosiek, dr Dariusz Wcisło oraz dr Tomasz Rachwał, który przekazał najnowsze informacje w sprawie nowej podstawy programowej opracowywanej dla potrzeb nowej reformy edukacji. Ponadto referenci zwracali szczególną uwagę na problemy, na jakie napotykają nauczyciele, związane z prawidłową transformacją treści nauczania na poszczególnych etapach nauki, zawartych w podręcznikach do nauczania chemii, biologii i geografii.

Na zakończenie dr Dariusz Wcisło zaprezentował ciekawe wyniki badań prowadzonych w Instytucie Fizyki i zaprosił nauczycieli wraz z uczniami do uczestnictwa w zajęciach w ramach Akademii Młodego Odkrywcy. Spotkanie zakończyło się dyskusją na tematy dotyczące planowanej przez MEN reformy edukacji.

źródło zdjęć: http://www.up.krakow.pl/uniwersytet/aktualnosci/1415-problemy-dydaktycznej-transformacji-tresci-ksztalcenia-w-przedmiotach-przyrodniczych