17.10.2013

Wycieczka pracowników szkoły do Bawarii

W miniony weekend pracownicy naszej szkoły udali się na wycieczkę do Bawarii. Podążając śladami Ludwika II Bawarskiego odwiedzili takie miejsca jak: Hohenschau, Herrenchimsee (gdzie podziwiali bawarski Wersal), zamek w Hohenschwangau oraz bajkowy zamek Neuschwanstein, dzieło Ludwika II. Nie zabrakło także miejsc związanych ze skokami narciarskimi takich jak:  Innsbruck czy skocznia w Garmisch-Partenkirchen. Dodatkowym urozmaiceniem pobytu w Niemczech stał się wieczór bawarski spędzony przy muzyce ludowej i typowych dla tego regionu potrawach.  Monachium, stolica Bawarii – to cel  ostatniego dnia wycieczki. W programie znalazła się, obok zespołu pałacowo-parkowego Nymphenburg, monachijska starówka. Koneserzy malarstwa zwiedzili słynną  galerię zwaną Pinakoteka.

Nieplanowaną atrakcją wyprawy do Bawarii stał się atak zimy, która w tym roku tak wcześnie zawitała w Alpy. Mimo to wszyscy wrócili do kraju zadowoleni  i pełni wrażeń.

Fotorelacja z wycieczki.