16.10.2013

Ślubowanie klas pierwszych połączone z Dniem Edukacji Narodowej

Wczoraj uczniowie klas pierwszych liceum i gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. Stali się w ten sposób pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej, świadomymi nie tylko swoich praw, ale także i obowiązków. Podkreśliła to w swoim wystąpieniu pani dyrektor, Zofia Krępa.

Po uroczystym ślubowaniu przyszedł czas na życzenia z okazji  Święta Edukacji Narodowej zwanego popularnie Dniem Nauczyciela. Życzenia owocnej i spokojnej  pracy złożyła nauczycielom i pracownikom obsługi pani dyrektor oraz przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Wyróżnieni nauczyciele otrzymali dyrektorskie nagrody.

Na zakończenie apelu prof. Jadwiga Wolska wręczyła dyplom i skromny upominek uczennicy klasy 2a,  A. Moskalik, która w konkursie,  na temat powieści i filmu "Przedwiośnie",  zorganizowanym  z okazji Dnia Patrona Szkoły,  uzyskała najwięcej punktów. Na tym apel zakończono.