15.10.2016

Jedna lekcja, trzy tematy

Jak co roku 13. października społeczność szkolna zgromadzona na sali gimnastycznej, świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, uczniowie z klas drugich przywitali pana dyrektora, nauczycieli, nauczycieli emerytów, reprezentantkę Rady Rodziców, Fundacji Absolwentów i Sympatyków naszego Liceum oraz młodzież. W ten sposób zaczął się temat pierwszy, czyli ślubowanie. Głos zabrał pan dyrektor Liceum, Robert Dębski. W słowach skierowanych przede wszystkim do uczniów klas pierwszych przypominał, czym była nasza szkoła dla licznych pokoleń jej absolwentów. Otwierała ona drogę do wielu cenionych zawodów: lekarza, prawnika, księdza a nawet parlamentarzysty. W życzeniach pojawiły się słowa dotyczące rozpoznania mocnych stron oraz realizacji pasji.
    Po wystąpieniu pana dyrektora uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Stali się w ten sposób pełnoprawnymi członkami naszej społeczności.
    Kolejny temat realizowany w czasie uroczystości dotyczył Święta Edukacji Narodowej, zwanego popularnie Dniem Nauczyciela. Uczniowie klas drugich przypomnieli genezę tego święta. Do życzeń dla nauczycieli i pracowników obsługi dołączył się pan dyrektor wręczając przyznane przez siebie nagrody.
    Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Katarzyna Zaziąbło, dziękując pedagogom za trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży.  Uczniowie klas drugi i trzecich przygotowali krótki program słowno-muzyczny, dedykowany nauczycielom. Podkreślić należy wysoki poziom występów naszych utalentowanych wokalistek.
Do serdecznych życzeń dołączył się przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Rafał Kozielec. Następnie opiekun Samorządu, pani Anna Dudek, w kilku słowach przedstawiła sylwetki pozostałych członków samorządu, zachęcając uczniów klas pierwszych do aktywnego włączenia się w życie tej organizacji.
    Temat trzeci brzmiał: Kocie figle. W jego ramach uczniowie klas pierwszych musieli się wykazać zdolnościami w używaniu języka migowego, tańca na równoważni, szybkim osuszaniu szklanki z mlekiem, układaniu puzzli. Na końcu prezentowali swoją klasę przy pomocy piosenki lub tańca. Tak więc dobra zabawa była akcentem zamykającym uroczystości.

Temat 1. Ślubowanie klas pierwszych plus Temat 3. Kocie figle

Temat 2. Dzień Nauczyciela