9.03.2016

Kolejna udana akcja honorowego oddawania krwi

W środę 9 marca grupa 11 uczniów naszej Szkoły udała się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu. Po dopełnieniu wszystkich procedur (wypełnieniu ankiety, analizie pobranych próbek krwi i badaniu ogólnym połączonym z wywiadem lekarskim) 8 uczniów oddało krew. Byli to:

Filip Sarata (IIa)
Natalia Chrobak (IIIa)
Katarzyna Kuruc (IIIa)
Iwona Polak (IIIa)
Piotr Poremba (IIIa)
Natalia Salamon (IIIa)
Katarzyna Zięba (IIIa)
Patrycja Kubik (IIIb)

Tym razem do grona dawców dołączył dyrektor szkoły – Robert Dębski. Dzięki temu udało się oddać łącznie: 4,05 litra drogocennej krwi.

Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy zdrowie czy nawet życie innych, ale także dajemy dobre świadectwo i przykład otoczeniu. I wreszcie chyba sprawa najważniejsza – poświęcając część swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ten dar serca i liczymy na to, że zobaczymy się podczas kolejnej akcji.

Opiekun szkolnego koła PCK - Urszula Waksmundzka