Gościliśmy w naszej szkole...

18.02.2016

 Relacja z wizyty pani Agaty Kornhauser-Dudy w naszej szkole

   W czwartek, 18. lutego społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem miała zaszczyt gościć u siebie małżonkę Prezydenta RP – Panią Agatę Kornhauser-Dudę.

Wizyta w szkole była odpowiedzią Pani Prezydentowej na zaproszenie podczas uroczystej Gali Wręczenia Certyfikatów „Solidarna Szkoła”, w której uczestniczyli uczniowie liceum wraz z panem Dyrektorem Robertem Dębskim oraz Koordynatorem Projektu „Solidarna Szkoła” , Panią Elżbietą Wójcik.

Przy dźwiękach regionalnej kapeli Jaśka Kubika, na progu Liceum powitał Pierwszą Damę dyrektor, pan Robert Dębski, po czym Szanowny Gość udał się do budynku szkoły. W gabinecie dyrektora odbyło się ok. 20 minutowe spotkanie, w trakcie którego Pierwsza Dama oglądając Kronikę Szkoły zapoznawała się z sukcesami i ważnymi wydarzeniami z życia szkoły.

Pani Prezydentowa jest pedagogiem z wieloletnim stażem, więc wizyta rozpoczęła się od lekcji języka niemieckiego, przeprowadzonej przez nią w klasie pierwszej. Po lekcji Pani Prezydentowa odbyła krótkie spotkanie z towarzyszącymi uczniom nauczycielami, po czy udała się na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się spotkanie z młodzieżą, w którym, oprócz uczniów krościeńskiego liceum, uczestniczyli gimnazjaliści ze szkół w Tylmanowej, Krościenku, Ochotnicy Górnej i Dolnej, Maniów, Szczawnicy, Łapsz Niżnych i Sromowiec, Jazowska, Łącka oraz uczniowie z Zespołu Szkół Placówek w Krościenku n. D.

Spotkanie zorganizowano w ramach realizowanego od września w naszym Liceum cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi pt. „Matura to nie bzdura” i miało charakter debaty. W jej trakcie uczniowie zadawali Pierwszej Damie pytania na interesujące ich tematy. Pani Prezydentowa w niezwykle przyjacielski i wyczerpujący sposób wspominała swoją maturę, studniówkę, podzieliła się spostrzeżeniami na temat wyborów dokonywanych przez młodych ludzi i przekazała uczestnikom, szczególnie tegorocznym maturzystom, kilka cennych rad związanych z przygotowaniem do egzaminów.

Spotkanie Pierwszej Damy z młodzieżą zakończyła chwila dla szkolnych fotoreporterów - wszyscy uczniowie mieli więc okazję, aby utrwalić to miłe i pouczające spotkanie na wspólnych fotografiach. Po debacie Pani Agata Kornhauser – Duda z zaciekawieniem obejrzała wystawę fotografii przedstawiających historię i dzień dzisiejszy Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n. D.

Wizyta zakończyła się godzinnym, nieoficjalnym już spotkaniem z nauczycielami Liceum, w trakcie którego rozmawiano na aktualne tematy związane z pracą nauczycieli i reformą edukacji. Pani Prezydentowa, jak najbardziej była w tej dyskusji wiarygodnym partnerem, jako że sama przez 17 lat pracowała w szkole i zna wszystkie jej problemy.

Około godziny 16.00, przy dźwiękach góralskiej muzyki, pożegnaliśmy Pierwszą Damę, na którą czekały kolejne obowiązki.

Fotorelacja z pobytu Pani Prezydentowej w naszym Liceum.

Zobacz także: 

http://lokroscienko.nowotarski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=365

http://lokroscienko.nowotarski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=366