18.02.2016

I miejsce Aleksandry Lewoniec w narciarstwie alpejskim

Memoriał organizowany jest po raz czwarty w Rabce Zdroju na wyciągu Polczakówka. Zawody dla dzieci, młodzieży i dorosłych z całej Polski w tym roku odbyły się 18 lutego 2016 r. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Aleksandra Lewoniec z klasy 1a oraz Filip Nowak z klasy 2a. Świetnie pojechała Ola, która zajęła 1 miejsce i odbierała medal oraz nagrodę z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Filip uzyskał również bardzo dobry czas zajmując 4 pozycję w swojej kategorii. Zawody były rozgrywane w formie jednego przejazdu. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki, dyplomy a zwycięzcy: nagrody, medale i puchary.

Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju to narciarska impreza rekreacyjno-sportowa. Slalom jest rozgrywany w różnych kategoriach wiekowych. Od czterech lat w zawodach startują dzieci ze szkół podstawowych, młodzież, a także dorośli i parlamentarzyści. Organizatorzy zapraszają miłośników nart w każdym wieku, bez względu na stopień zaawansowania. Zapraszają wszystkich, którzy, jak Maria Kaczyńska, „kochają góry i lubią aktywnie spędzać czas”. Chcieliby, żeby czas spędzony na stoku był przyjemnością. Niekoniecznie musi to być wielki wyczyn narciarski. Uczestnicy spotykają się, aby uczcić pamięć Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która część swojej młodości (lata 1958- 1961) spędziła w Rabce. Memoriał jest także formą pikniku, w trakcie którego dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu.

IV Memoriał objął swoim patronatem Prezydent RP Andrzej Duda oraz córka pary prezydenckiej,  Marta Kaczyńska.

Jacek Dusik