5.12.2015

Muzyczna uczta, niezwykła sceneria, doskonały ruch,

czyli klasa 2b na "Dziadku do orzechów" w Operze Krakowskiej

Na spotkanie z kulturą wysoką pojechaliśmy 4. grudnia do Opery Krakowskiej. Tego dnia, w ramach mikołajek, wystawiano tam "Dziadka do orzechów".Było to nasze pierwsze spotkanie z taką formą sztuki, czyli baletem. Na dwie godziny oddaliśmy się pięknej muzyce, fascynującym ruchom, oryginalnej scenerii i, co było dla nas zaskoczeniem (ale nie dla naszej pani, nieźle nas wkręciła) byliśmy najstarszą grupą widzów. Wsród 5-6 latków wyśmienicie się bawiliśmy. Byliśmy po urokiem spontanicznie reagujących dzieci.

Na pewno, obok piękna sztuki baletowej, zapamiętamy radość a nawet euforię dzieciaków. Ich brawa i piski były najlepszą nagrodą dla aktorów-tancerzy. Kilkakrotnie kurtyna się odsłaniała na pełne brawury zachowanie dzieci. Łzy na kapały ze śmiechu. To było drugie, bezpłatne przedstawienie.