3.12.2015

Spotkanie delegacji naszej szkoły z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą

Tegoroczna Gala konkursu "Solidarna Szkoła" odbywała się w Pałacu Wilanowskim, wyjątkowym miejscu.  Jednak nie była to jedyna atrakcja, która spotkała delegację reprezentującą naszą szkołę. Uczniowie naszego Liceum, dzięki ciężkiej pracy i społecznemu zaangażowaniu, zostali nagrodzeni możliwością spotkania z wyjątkowym gościem - Pierwszą Damą RP, Panią Agatą Kornhauser - Dudą. Duże wrażenie wywarło na uczniach samo pojawienie się gościa specjalnego. Czynnikiem potęgującym emocje było  płomienne przemówienia pani prezydentowej, skierowane do przedstawicieli nagrodzonych w konkursie szkół. Jako zaszczyt poczytujemy sobie  bezpośredni kontakt i możliwości rozmowy z Małżonką Prezydenta. Oczywiście nie obyło się bez zrobieni pamiątkowych zdjęć. Wraz z panią Elżbietą Wójcik, koordynatorką projektu rozmawialiśmy z  Panią Prezydentową o naszym Liceum. Przekazaliśmy materiały na temat szkoły i Powiatu Nowotarskiego oraz zaproszenie. Pani Prezydentowa nie ukrywała satysfakcji z rozmowy z panią Elżbietą, koleżanką po fachu – nauczycielką języka niemieckiego.

Na koniec Pierwsza Dama RP  zadeklarowała chęć odwiedzenia naszego Liceum. Teraz  uczniowie niecierpliwie oczekują na kolejną możliwość spotkania.

Robert Dębski