3.11.2015

Relacja  z wyjazdu do Warszawy grupy uczniów naszego Liceum

We wtorek 1 grudnia 2015 r. wyruszyłem  z moimi kolegami i koleżankami (Krystianem Piszczkiem, Dawidem Zygarem, Dominiką Tylecką, Krystyną Krzywdzińską, Michałem Cepuchem, Moniką Knapczyk, Szymonem Mastalskim, Iwoną Polak i Elżbietą Faltyn) z Liceum i dwoma opiekunami: dyrektorem LO, panem Robertem Dębskim i panią Elżbietą Wójcik, do Warszawy, aby udać się na uroczystą galę, z okazji wręczenia wyróżnień i nagród szkołom, które były najbardziej aktywne w zbieraniu funduszy na stypendia św. Mikołaja. Wyjazd ten był dla nas wielkim wyróżnieniem i jednocześnie docenieniem pracy na rzecz naszego Liceum i społeczności lokalnej.

Wyruszyliśmy w trasę około 2:00. Po kilkugodzinnej podróży samochodami i pociągiem, dotarliśmy wreszcie na miejsce. Uroczysta gala, na którą zostało zaproszone nasze liceum, miała odbyć się w Pałacu w Wilanowie. Zanim jednak wyruszyliśmy do Wilanowa, zwiedzaliśmy Warszawę: odbyliśmy spacer m. in. pod Pałac Kultury i Nauki i po Parku Świętokrzyskim. Na miejsce, udaliśmy się transportem miejskim.

Po zakończeniu gali, udaliśmy się na drobny poczęstunek. Następnie organizatorzy przygotowali specjalnie dla nas dużą niespodziankę. Zwiedzanie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Poznaliśmy życie codzienne mieszkańców Pałacu, pięknie zdobione komnaty, bogate w różnego rodzaju obrazy, meble, freski. Po zakończeniu zwiedzania, wyruszyliśmy z Pałacu w Wilanowie na spacer, aby podziwiać piękną nocną panoramę Warszawy. Wyruszyliśmy m.in. na Plac Zbawiciela oraz przejechaliśmy ul. Marszałkowską podziwiając rozświetlone domy Centrum. Przy okazji wjechaliśmy na Plac Teatralny i przejechaliśmy wokół Metropolitana, który oświetlony nocą prezentował się wspaniale.

Po intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się na zasłużony posiłek do Galerii Złote Tarasy. Tam, też mieliśmy trochę czasu, aby odpocząć przed drogą powrotną do domu. Niestety ze względu na kiepski repertuar i nie wystarczający czas nie udało nam się, zrealizować kolejnego punktu programu, obejrzeć filmu w kinie.

Droga powrotna minęła bardzo spokojnie. Rozmawialiśmy na wiele tematów związanych z życiem szkoły i nie tylko. Wszyscy byliśmy dumni z tak wielkiego osiągnięcia naszej szkoły.

Do Krościenka przybyliśmy już w środę.

Wyjazd bardzo się udał, a co najważniejsze, do domów powróciliśmy bardzo szczęśliwi i dumni, z tego że to właśnie nasze Liceum, zostało wyróżnione tytułem laureata. To motywuje nas do dalszej pracy, która ma na celu pomaganie innym.

Rafał Kozielec